News will be here
Dwoje polskich szefów kuchni nominowanych do The Best Chef Awards 2020!

Choć The Best Chef Awards wciąż jest uważany za dość młody plebiscyt kulinarny, to w świecie gastronomii zyskał już dużą sławę. Pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku w Warszawie, a w kolejnych latach konkurs gościł w Mediolanie i Barcelonie. Tegoroczne wydarzenie The Best Chef Awards odbędzie się w tym roku 21-23 września w Rotterdamie w Niderlandach.

Nowi kandydaci do listy The Best Chef Awards 2020 oraz proces głosowania

Każdego roku wybieranych jest 100 nowych kandydatów do listy The Best Chef Top100. W tym roku na liście tej znajdują się aż dwa nazwiska z Polski – Marek Flisiński z Restauracji Water&Wine w Drzewcach oraz Justyna Słupska-Kartaczowska z Restauracji Jadka we Wrocławiu. Przypomnijmy, że w roku 2019 jedynym Polakiem na liście The Best Chef Top100 był Wojciech Modest Amaro z warszawskiej restauracji Atelier Amaro.

The Best Chef Awards 2020 - nominowani
Justyna Słupska-Kartaczowska (Jadka, Wrocław) i Marek Flisiński (Water&Wine, Drzewce)

W tym roku głosowanie rozpocznie się 1 kwietnia. Wszyscy szefowie kuchni z listy z roku 2019 wraz z nowymi kandydatami głosować będą na ich zdaniem najlepszego szefa kuchni na świecie.

Co ważne, ocenie poddany jest sam szef – jego osobowość, osiągnięcia, pasja, a nie restauracja, w której pracuje. Swoje głosy oddadzą również profesjonaliści ze świata gastronomii – foodies, blogerzy oraz fotografowie. Każdy z głosujących, poprzez specjalny formularz on-line, wybiera jego zdaniem 10 najlepszych szefów kuchni. Następnie natomiast przyznaje im od 1000 do 100 punktów. Szefowie z największą liczbą głosów wchodzą na listę The Best Chef Top100.

W kolejnym etapie odbędzie się głosowanie w kategorii The Best Chef Fol-LOVERS Award. Tę specjalną nagrodę przyznają internauci – miłośnicy gastronomii z całego świata. Głosowanie odbywać się będzie poprzez specjalny formularz na stronie The Best Chef Awards.

Co więcej, w tym roku przyznana zostanie nowa nagroda specjalna – The Best Chef Science Award. Nagroda ta przeznaczona będzie dla szefa kuchni, który odznacza się wyjątkową innowacyjności. Dla osoby, która poszukuje nowych technik i nie boi się eksperymentować w kuchni.

3-dniowe wydarzenie w Rotterdamie

Po wydarzeniu w Warszawie w 2017, Mediolanie w 2018 oraz zeszłorocznej imprezie w Barcelonie, czas na Rotterdam. Tegoroczne wydarzenie będzie trwało aż 3 dni. Pierwszego dnia odbędzie się sympozjum Food Meets Science, w czasie którego świat gastronomii połączy się ze światem nauki. W kolejnym dniu natomiast Area Talks – czyli panele dyskusyjne z szefami kuchni, dziennikarzami oraz managerami. W czasie tych dwóch dni zaproszeni prelegenci poruszą najgorętsze aktualnie tematy. To między innymi ekologia, zrównoważony rozwój, rola kobiet w gastronomii czy odniesienia do tradycji w gastronomii. Ostatniego dnia natomiast, czyli 23 września podczas uroczystej gali ogłoszeni zostaną zwycięzcy The Best Chef Awards 2020, jak również opublikowana zostanie lista najlepszych szefów kuchni z całego świata Top100.

Pełna lista nowych nominowanych kandydatów dostępna jest na stronie: https://www.thebestchefawards.com/

News will be here