News will be here

Włoska marka S.Pellegrino organizuje kolejną, czwartą już edycję konkursu kulinarnego dla młodych kucharzy - S. Pellegrino Young Chef 2019-2020. Właśnie trwa etap zgłoszeń do konkursu. Po zamknięciu rekrutacji organizatorzy ujawnią listy zakwalifikowanych z danych regionów, którzy będą walczyć o przejście do finałowej fazy konkursu w regionalnych półfinałach.

Podobnie jak w poprzednich latach, podczas Wielkiego Finału jury przyzna jednemu z finalistów tytuł S.Pellegrino Young Chef 2020. W skład jury co roku wchodzi siedmiu szefów kuchni. Zawsze są to znane i cenione autorytety kulinarnego świata.

Zwycięski szef kuchni oceniany jest według tak zwanych Złotych Zasad. W ich skład wchodzą wyjątkowe umiejętności techniczne, kreatywność, a także umiejętność zaprezentowania przez kucharza wizji własnego wkładu w świat gastronomii. 

Oprócz głównej nagrody - tytułu S.Pellegrino Young Chef 2020 - przyznane zostaną też dodatkowe wyróżnienia. Uczestnicy będą mieli szansę na zdobycie nagrody przyznawanej przez społeczność internetową - Fine Dining Lovers Food For Thought Award, nagrody S.Pellegrino Award for Social Responsibility (za danie najlepiej oddające zasady zrównoważonego rozwoju w gastronomii) oraz Acqua Panna Award for Connection in Gastronomy (danie najlepiej odzwierciedlające łączenie się różnych kultur).

Marcin Popielarz (fot. Wojciech Kic - mat. prasowe Quadrille)
Marcin Popielarz - finalista S. Pellegrino Young Chef 2018
(fot. Wojciech Kic - mat. prasowe Quadrille)

Inspiracją dla tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad aplikacją, może być ogromny sukces naszego rodaka w ostatniej edycji konkursu. Marcin Popielarz z restauracji Biały Królik w Gdyni został bowiem finalistą S.Pellegrino Young Chef 2018. Razem z mentorem Wojciechem Modestem Amaro reprezentował Polskę i jednocześnie całą Europę Wschodnią.

Udział w S.Pellegrino Young Chef 2018 był największą przygodą mojego życia. Dojście do finału udowodniło mi, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli się kocha to, co robi się na co dzień – mówi Marcin Popielarz. Zdradza również, że w kuchni można naprawdę rewelacyjnie spędzać czas z niesamowitymi ludźmi oraz kreować wyjątkowe dania.

Najbliższa edycja konkursu odbędzie się w nieco zmienionej, poszerzonej formule niż dotychczasowe. Głównym celem organizatorów będzie oczywiście wyłonienie najlepszych młodych szefów kuchni z całego świata. Jednak równie ważnym aspektem, na który zwrócono uwagę, będzie połączenie młodych kucharzy z kulinarnymi mentorami, nawiązanie bliskich relacji. To wszystko po to, by wspierać młodych adeptów sztuki kulinarnej w zdobywaniu nowej wiedzy i doświadczeń. Z konkursu wrócą więc dużo bogatsi o kontakty i międzynarodowe znajomości.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 kwietnia 2019 r. Odbywa się to poprzez wypełnienie wniosku na stronie www.sanpellegrino.com.

Aby się zakwalifikować, szef kuchni musi spełniać określone warunki - być poniżej 30. roku życia oraz posiadać co najmniej rok doświadczenia pracy w restauracji. Ważna jest też znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, ponieważ jest on oficjalnym językiem konkursu.

https://www.youtube.com/watch?v=sya0r8i2APo
News will be here