News will be here
Szlakiem Mozeli z Tomaszem Prange-Barczyńskim - Webinarium

Stan epidemii, z którym od miesiąca walczy polskie społeczeństwo, odciska bardzo bolesne piętno na całej gospodarce. Dotyka cały biznes, w szczególności branżę HoReCa, a wprowadzone obostrzenia, trwające ponad miesiąc, wyeliminowały w ciągu jednego dnia działalność barów i restauracji oraz hoteli, odcinając zarazem źródło dochodów ich dostawców. Dostawcami, w dużej mierze są importerzy oraz dystrybutorzy wina, których asortyment w znacznej ilości trafia do tego właśnie segmentu odbiorców, a sprzedaż detaliczna stanowi ledwie odsetek sprzedaży.

W dobie obostrzeń zawieszono organizowane na terenie całego kraju imprezy winiarskie, targi, degustacje komentowane dla miłośników wina oraz inne wydarzenia związane z tym trunkiem.

Jednak polskie społeczeństwo branżowe wspaniale potrafi się łączyć (ponad podziałami) i pomagać tym, których pandemia najbardziej dotknęła biznesowo. Użytkownicy portali branżowych oraz stron internetowych, jak również miłośnicy win postanowili wesprzeć w tych trudnych czasach branżę winiarską.

Organizowane są najróżniejsze akcje, jak chociażby te, wspominane przeze mnie; #zostajęwdomuniezostawiamwina, której celem jest przedstawianie wykazu sklepów winiarskich. Oferują sprzedaż win z zamówieniem wina z odbiorem własnym lub można zamówić bezpośrednio do domu.

Kolejną ciekawą akcją jest #winonaratunek, gdzie prowadzone są transmisje live, o winach, ale również, dzięki zakupom ze strony www.winonaratunek.pl, część dochodów przeznaczana jest na dowolnie wybraną przez klientów restaurację. Znajdziemy również takie akcje jak #wspieramgastro, #pijemyipomagamy, #pijępolskiewino oraz wiele innych.

Wsparcie napływa także ze strony Niemieckiego Instytutu Wina, który wraz z nadchodzącymi Tygodniami Rieslinga, corocznego, wiosennego święta obfitującego w liczne degustacje oraz promocje i seminaria, przenosi swoje wydarzenia do internetu. Wspiera polskich importerów oraz dystrybutorów, a zarazem promuje króla niemieckich win, jakim jest Riesling. Przedsięwzięcie jakie podjął Niemiecki Instytut Wina jest bardzo nowatorskie i rzuca wyzwanie trudnym czasom, organizując degustację komentowaną niemieckich win – online!

Już w najbliższą środę 22 kwietnia 2020 roku, o godzinie 19:00 odbędzie się pierwszy WEIN-WEBINAR inaugurujący KLUB WINA NIEMIECKIEGO! Tego dnia będzie miało miejsce spotkanie z Tomaszem Prange-Barczyńskim, krytykiem winiarskim, dziennikarzem. Jest redaktorem naczelnym pisma o winie „Ferment” i autorem książki „Europa na winnych szlakach”. Został on pierwszym Polakiem uhonorowanym przez Deutsches Weininstitut, tytułem Riesling Fellow, za popularyzację rieslinga i niemieckiego winiarstwa. 

Ten szczególny gość zabierze uczestników degustacji nad Mozelę. Podczas godzinnego spotkania, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o regionie winiarskim. Wspólnie z prowadzącym będzie można degustować, poszerzać swoją wiedzę o rieslingach oraz zadawać pytania prowadzącemu. A to wszystko, na żywo!

Podczas pierwszej edycji webinarium uczestnicy poznają historię mozelskiej, rodzinnej winnicy Grans-Fassian, która od 400 lat zajmuje się produkcją wina, a obecnie prowadzona jest w trzynastym pokoleniu przez Gerhada Gransa wraz z córką Catheriną. Od 2001 winnica należy do VDP, niemieckiego Stowarzyszenia winiarzy produkujących wina najwyższej jakości.

Podczas spotkania uczestnicy degustacji będą mieli możliwość spróbowania dwóch win:

Co należy zrobić, ażeby wziąć udział w komentowanej degustacji?

Trzeba zarejestrować się na portalu evenea.pl: https://app.evenea.pl/event/webinar-mozela/. Udział w webinarium jest płatny i wynosi 109 zł/brutto. W tej cenie goście otrzymają dostarczone pod drzwi przez kuriera dwa powyższe wina, dostęp do linku (na bezpłatnej platformie Microsoft Teams), gdzie odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2020 roku, o godzinie 19:00 degustacja online. Po webinarium każdy z uczestników dostanie od Niemieckiego Instytutu Wina prezentację w formie pdf, nagrany materiał w formacie mp4 oraz certyfikat uczestnictwa z "Pakietem Klubowym" - gadżetami winiarskimi i folderami informacyjnymi.

Zapisy trwają do 20 kwietnia 2020 roku! Nie przegapcie tego i zarezerwujecie sobie środowy wieczór z Klubem Wina Niemieckiego oraz z mnóstwem emocji, które zapewni Tomasz Prange-Barczyński.

Ja #zostajęwdomuniezostawiamwina, a Wy?

Olaf Kuziemka

Olaf Kuziemka

Dziennikarz, fotograf, znawca win. Z zamiłowania podróżnik. Członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Autor bloga winiarskiego Powinowaci.pl Miłośnik wina Barolo, kuchni oraz kultury włoskiej.
News will be here