Kultowy Lexus LFA zbudowany z LEGO

Rozmaite modele samochodów zbudowane z klocków Lego to gratka nie tylko dla fanów motoryzacji. Sam posiadam na swojej liście życzeń kilka modeli, które w takiej właśnie postaci zobaczyłbym na swojej półce. Teraz mogę do niej dodać model Lexusa LFA.

Lexus LFA, choć nie posiada długiej metryki, w ciągu swojego żywota już dawno osiągnął status kultowego. Nie ma co się dziwić, to jedna z perełek współczesnej motoryzacji. Wciąż nie wiadomo, czy doczekamy się jego kolejnej generacji, dlatego trzeba się cieszyć z każdej okazji zobaczenia tego wspaniałego samochodu. Nawet w postaci modelu zbudowanego z klocków LEGO.

Lasse Deleuran to człowiek będący wręcz rzemieślnikiem LEGO, specjalizujący się w modelach samochodów. Ostatnio podzielił się następującą historią na forach dla entuzjastów Lexusa.

Zlecono mi zbudowanie modelu LEGO Lexusa LFA na konferencję Toyoty w Kopenhadze. LFA został wybrany, ponieważ jest to ulubiony samochód Aiko Toyody, a model miał być mu podarowany w prezencie. 

Przy bardzo ograniczonym czasie, jaki Lasse miał na zrealizowanie projektu, jest niesamowicie zadowolony z wyników. Zbudowanie takiego modelu zajmuje mu bowiem zwykle 3 miesiące. Na szczęście, prawie codziennie otrzymywał aktualizacje opinii od klientów, więc mógł na bieżąco wprowadzać wszelkie poprawki. “Gdybym tego nie otrzymywał, to wynik byłby zupełnie inny” – mówi.

Na poniższym filmie możecie prześledzić cały proces powstawania modelu Lexusa LFA, jednak jest on skierowany głownie do osób, które chcą mieć wgląd w to, jak budować klocki LEGO. 

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Festiwalowa jesień

Mamy jesień. Przez ostatnie kilka dni nawet była ona dla nas łaskawa...
Czytaj wiecej