Kultura na widoku, czyli jak umilić podróż PKP Intercity

Kultura na Widoku, fot. Fundacja Legalna Kultura
Kultura na Widoku, fot. Fundacja Legalna Kultura
KULTURA NA WIDOKU to jedna z akcji Fundacji Legalna Kultura, promująca korzystanie z legalnych źródeł dostępu do dóbr kultury. W najnowszym rozdaniu udział bierze także PKP Intercity – wystarczy, że zeskanujemy kod QR z plakatu.

Fundacja Legalna Kultura od lat prowadzi akcje przeciw wszelkiego rodzaju piractwu, zachęcając do korzystania z legalnych źródeł. Doskonale wiedzą o tym choćby miłośnicy filmu, którzy przed kinowymi seansami słyszą podziękowania polskich aktorów. Swego czasu można też było trafić na uliczne happeningi, w których udział brali między innymi Danuta Stenka, Arkadiusz Jakubik czy Joanna Jabłczyńska. Promocja to jednak nie wszystko. Jednym z elementów kampanii jest też udostępnianie społeczeństwu dóbr kulturalnych, a w najnowszej akcji – Kultura na Widoku – udział bierze między innymi PKP Intercity.

Kultura na Widoku, fot. Fundacja Legalna Kultura
Kultura na Widoku, fot. Fundacja Legalna Kultura

Kultura na Widoku promowana jest hasłem „Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz. Kultura jest z Tobą.”. Wystarczy dostęp do internetu i wizyta na stronie kulturanawidoku.pl, by cieszyć się ponad tysiącem pozycji z legalnych źródeł – muzyką, filmami, spektaklami teatralnymi, literaturą czy zbiorami najsłynniejszych muzeów świata.

Zdecydowana większość zbiorów jest bezpłatna. Co prawda dostęp do części z nich wymaga uiszczenia pewnej kwoty, jednak są to ceny bardzo preferencyjne. A przecież Kultura na Widoku oferuje sporo nowości! W dziale muzycznym znaleźć można niemal pięćset płyt, wśród których każdy powinien wybrać coś zadowalającego. Podobnie ma się dział filmowy, gdzie nie brakuje tytułów z tego roku. Tak z dystrybucji kinowej („Pokot”, „Sztuka kochania”), jak i serwisów streamingowych („Ksiądz” od Showmaxa).

Co więcej, Kultura na Widoku oferuje przekrojowe spojrzenie na twórczość polskich oraz zagranicznych artystów. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie niezależnie od wieku, płci, poglądów politycznych czy preferowanych gatunków muzycznych, filmowych bądź literackich.

Korzystanie z tych zasobów ułatwią pojawiające się w różnych miejscach plakaty. Na widok takowego, rozpoczynającego się od wielkiego, czerwonego „KULTURA NA WIDOKU”, powinniśmy po prostu wyciągnąć smartfon. Kody QR pozwalają dotrzeć bezpośrednio do interesujących nas pozycji, bądź na stronę główną, gdzie znajdziemy pełną listę zbiorów.

 

W akcję Kultura na Widoku zaangażowało się między innymi PKP Intercity. Długa podróż Pendolino, choć sama w sobie wygodna, może być teraz jeszcze przyjemniejsza. Wystarczy znaleźć w pociągu plakat i zeskanować kod lub udać się na kulturanawidoku.pl.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Beth Gardiner – „Uduszeni” [RECENZJA]

Aura temu przeczy, ale w pełni weszliśmy już w tak zwany sezon...
Czytaj wiecej