News will be here
Alcove Residential Tower w Nashville (proj. Goettsch Partners), fot. James Steinkamp

Wyjątkowa lokalizacja, nietypowa bryła i ponadprzeciętny luksus – choć utrzymany w dość minimalistycznej tonacji – to główne wyznaczniki wieżowca mieszkalnego Alcove, który wzniesiono w Nashville. Projektanci nieskromnie przyznają, że dzięki ich dziełu stolica country zyskała budynek jedyny w swoim rodzaju.

Pracownia architektoniczna Goettsch Partners ogłosiła zakończenie budowy Alcove, nowej wieży mieszkalnej w Nashville w stanie Tennessee, opracowanej przez Giarratana LLC. Zlokalizowany przy 900 Church Street, w sąsiedztwie siedemnastohektarowej, zakotwiczonej w Amazonii inwestycji Nashville Yards, nowy trzydziestoczteropiętrowy wieżowiec mieści w sobie trzysta pięćdziesiąt sześć jednostek mieszkaniowy.

Alcove Residential Tower, Nashville, USA, Goettsch Partners, James Steinkamp

Dzięki architekturze i wnętrzom zaprojektowanym przez GP, rezydencja jest pierwszą tego rodzaju w Nashville i oferuje udogodnienia, takie jak sala fitness, pokój gier na dachu, dwa baseny i kilka wspólnych wnęk. Budynek oferuje również połączenia z większym śródmieściem Nashville za pośrednictwem transportu publicznego i dostępu do rowerów i ma wynik Walk 98.

Współczesna wieża mieszkalna, po której można chodzić

Budynek składa się z serii ułożonych w stos, przesuniętych sześcianów – odzwierciedlających charakterystyczne pudełka Amazona – ułożonych w pary na czterech poziomach. Skomplikowana ściana okienna zawiera dwa różne odcienie przeszklonych metalowych paneli, które otaczają szkło od podłogi do sufitu dla każdej jednostki i zapewniają charakterystyczny kontrast dla kostek.

Powierzchnia wieży maksymalizuje powierzchnię, zapewniając 32 studia, 224 jednostki z jedną sypialnią i 100 jednostek z dwiema sypialniami. Podczas gdy odważna forma wieży wydaje się mieć dynamiczny układ, spójna płyta podłogowa biegnie przez cały budynek, z niewielkimi tylko ruchami. Unikalny układ piętrowy i subtelne przesunięcia otwierają wewnętrzne sekcje budynku, tworząc cztery charakterystyczne alkowy tarasowe o wysokości 75 stóp i tworząc charakterystyczne momenty na zewnątrz.

Copyright: James Steinkamp Photography

Utrzymane w ciepłej tonacji wspólne tarasy — dwa zlokalizowane po wschodniej stronie budynku i dwa po zachodniej — obejmują siedem pięter. Komfortowo urządzone, zapewniają mieszkańcom miejsce do pracy, spotkań towarzyskich i korzystania z przestrzeni na świeżym powietrzu. Ponadto najwyższej klasy windy Mitsubishi w budynku otwierają się na każde piętro z bezpośrednim połączeniem z tarasami, witając mieszkańców naturalnym światłem i dramatycznymi widokami Nashville.

Celem twórców Alcove Residential Tower była wizualnie stymulująca

Copyright: James Steinkamp Photography

Wprowadzając do Nashville współczesną opcję mieszkaniową, która wcześniej nie istniała, położono duży nacisk na doświadczenie poruszania się po całym budynku. Świecące lobby łączy się bezpośrednio z ulicą i zapewnia przejrzystość, zapraszając mieszkańców i gości do wnętrza budynku. W holu, zatoce windy i innych wspólnych przestrzeniach budynku prezentowane są prace lokalnych artystów i twórców, które łączą się z miastem.

Seria Downtown artystki Mary Bentley zawiera abstrakcyjne rysunki siatki ulic w centrum Nashville, zainspirowane spacerami z jej dziadkiem i widokiem jej rodzinnego miasta z góry przez Google Earth. Złożony wyłącznie z kobiet zespół współpracował z lokalnym projektantem niestandardowych okładzin ściennych New Hat i Red Rock Tileworks, aby ożywić rysunki Bentleya jako oszałamiającą mozaikę owiniętą wokół 30-metrowej kolumny w holu. Grafika jest niezbędna do zakorzenienia budynku w jego lokalnym kontekście i oddania Nashville poprzez wspieranie lokalnych talentów.

Od samego początku głęboko wierzyliśmy, że ścisła integracja tego projektu ze społecznością była niezbędna. Dodatkową korzyścią było zebranie zespołu złożonego wyłącznie z kobiet i odpowiednich talentów do projektowania wnętrz, rzemiosła i konstrukcji.

— zauważył Tony Giarratana, prezes Giarratana

Wraz ze zmieniającymi się priorytetami budownictwa wielorodzinnego, kładącymi większy nacisk na zdrowe ciała, umysły i społeczności, architektura i wertykalność Alcove są napędzane przez te nowe priorytety, tworząc zupełnie nowe doświadczenie mieszkaniowe dla Nashville. Nowoczesne udogodnienia na 34. piętrze obejmują salę fitness, prywatną jadalnię z kuchnią cateringową, pokój gier i salon dla mieszkańców. Na dachu znajduje się również odkryty basen z dużym basenem ze słoną wodą i oddzielnym basenem z przezroczystym akrylowym dnem, który znacznie wystaje nad taras rekreacyjny na 27. piętrze po zachodniej stronie budynku. Miejsca do grillowania i siedzenia znajdują się po wschodniej stronie tarasu na dachu.

Dodatkowe udogodnienia zapewniają opcje pracy z domu, w tym salę konferencyjną z możliwością wideo oraz przestrzeń co-workingową z wbudowaną technologią i różnymi opcjami siedzenia. Na zewnątrz park dla psów o powierzchni 3300 metrów kwadratowych służy zarówno mieszkańcom, jak i publiczności.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here