News will be here
Wizualizacja obiektu, który powstanie na rogu Wilczej i Poznańskiej w Warszawie, fot. Canopy by Hilton

Grupa Hilton ogłosiła, że w 2025 roku w Warszawie otwarty zostanie butikowy hotel marki Canopy. To pierwszy obiekt rozwijanej od niespełna dekady sieci, jaki zlokalizowany zostanie w Polsce, a razem szósty należący do Hiltona hotel w stolicy naszego kraju.

Canopy by Hilton to marka hoteli butikowych z segmentu lifestyle stworzona w 2014 roku. W tym momencie jej portfolio obejmuje obecnie niemal czterdzieści obiektów, a kolejnych trzydzieści jest w budowie. Należąca do branżowych magnatów sieć prężnie rozwija się na całym świecie, choć w Europie istnieje dopiero sześć jej obiektów. Warszawa dołączy zatem do ekskluzywnego grona. Sama wartość inwestycji wyniesie natomiast około trzydziestu milionów euro.

Hotel będzie oferował m.in. taras na dachu z widokiem na Warszawę, gdzie goście będą mogli napić się kawy i koktajli oraz zjeść dania inspirowane lokalną kuchnią. Sercem hotelu będzie Canopy Central, który ma zapewnić komfortowe miejsce odpoczynku, pracy i spotkań towarzyskich zarówno gościom, jak i warszawiakom. W przypadku imprez biznesowych lub towarzyskich, które wymagają większej lub bardziej prywatnej przestrzeni, hotel zaoferuje pomieszczenia konferencyjne i eventowe. Goście będą mogli również korzystać z bezpłatnych rowerów.

Hotele zachęcają do nawiązania kontaktu z okolicą, a członkowie zespołu Canopy by Hilton Warsaw będą pod ręką, aby zapewnić gościom dostęp do najlepszych atrakcji w okolicy. Po zwiedzaniu miasta goście będą mogli odpocząć w wyrafinowanych pokojach wyposażonych w charakterystyczną dla marki ramę łóżka z baldachimem i inne udogodnienia. Projekt architektoniczny inspirowany jest połączeniem kultury i sztuki oraz stylów architektonicznych Warszawy.

Canopy by Hilton Warsaw, Warszawa
Fot. Canopy by Hilton

Rozległe przeszklenia ścian parteru mają zacierać granicę między hotelem a miastem, podczas gdy zakrzywione balkony mają być subtelnym ukłonem w stronę łuków barokowej architektury spotykanej w mieście. Siatka jednolitych kwadratowych okien ma sprawiać, że budynek będzie przystawał do okolicy, a wystrój i dekoracje wnętrz będą nawiązywać do historii i kultury centrum stolicy.

Canopy by Hilton zlokalizowany zostanie w ścisłym centrum Warszawy – na rogu Wilczej i Poznańskiej. Po przebudowie, jaką zlecono pracowni APA Wojciechowski, hotel ma liczyć sto siedemdziesiąt pokoi. Zarządzaniem obiektem zajmie się firma TFG Hotels, a drzwi nowej hotelarskiej atrakcji stolicy otwarte zostaną w 2025 roku.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here