News will be here
Tęskniliście za "Community"? Ekipa powraca!

Po pięciu latach od zakończenia emisji o większości seriali pamiętają jedynie ich najzagorzalsi fani, z "Community" jest jednak trochę inaczej. Genialna komedia o perypetiach zbieraniny diametralnie różniących się osób, które poznają się w koledżu i na przestrzeni lat przechodzą na naszych oczach metamorfozy, potrafiła bawić do łez, ale i wzruszać. I choć Dan Harmon, autor tego dzieła, dziś bardziej kojarzony jest jako współtwórca "Ricka i Morty'ego", to właśnie tym pierwszym projektem o wiele mocniej zapisał się w mojej pamięci.

Drugie życie "Community"

Kadr z serialu "Community", fot. NBCUniversal
Kadr z serialu "Community", fot. NBCUniversal

Okazuje się, że genialne komedie śmieszą niezależnie od tego, ile razy je obejrzymy. Możemy o nich zapomnieć, znaleźć zastępstwo, ale gdy nadarzy się okazja, wrócimy i wchłoniemy je ponownie. I tak właśnie było z "Community", które w kwietniu trafiło w całości na Netflixa. Pisał o tym zresztą Łukasz Krajnik. Minęło pięć lat od zdjęcia z anteny, a serial przyciągnął widownię jak świeża produkcja! Właśnie ta dość zaskakująca popularność sprawiła, że dziś będziemy mieli okazję ponownie zobaczyć ekipę w akcji.

Jeśli oglądaliście serial, z pewnością pamiętacie licznie, burzące czwartą ścianę powiedzonka Abeda. Jednym z nich jest "Sześć sezonów i fabuła", będące niejako niespełnioną obietnicą, bo o ile dokładnie przez tyle sezonów emitowano "Community", o tyle filmu dotąd nie doczekaliśmy i chyba mało kto liczył, że to nastąpi. Teraz pół żartem, pół serio można by to przemianować na "Sześć sezonów i wideokonferencję w Zoomie". Dziś, w poniedziałek 18 maja 2020, o godzinie 18 czasu wschodniego (w Polsce będzie to 23:00) rozpocznie się transmisja na żywo.

"Douczek" nie będzie, ale wróci wspomnień czar

Przy wirtualnym stole zasiądą Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Yvette Nicole Brown, Alison Brie, Jim Rash i Ken Jeong. Niespodzianką jest, że do ekipy dołączy także Donald Glover, który odszedł z serialu tuż po rozpoczęciu piątego sezonu. Co więcej, to jego pierwszy wspólny występ z ekipą od momentu, gdy opuścił jej szeregi. Z oryginalnej obsady zabraknie więc jedynie Chevy'ego Chase'a – o powodach opuszczenia przez niego obsady krąży zresztą wiele legend. Jak niedawno wyjawił sam zainteresowany, wygląda na to, że w rzeczywistości niewiele różnił się od odgrywanego Pierce'a Hawthorne'a. Irytował ekipę pracującą nad serialem, a żarty nieszczególnie go bawiły; często wręcz nie chciał ich odgrywać. Jego brak uzasadniono jednak fabularnie!

Wieczorem gwiazdy "Community" odegrają 4. odcinek 5. sezonu – a więc ten, w którym oficjalnie pożegnano Pierce'a, a zarazem ostatni, w którym wystąpił Troy (Donald Glover). Prawnika, ogłaszającego wówczas ostatnią wolę potentata wilgotnych chusteczek, gościnnie zastąpi natomiast Pedro Pascal. Po wszystkim aktorzy oraz twórca serial Dan Harmon wezmą udział w sesji Q&A z fanami. By zadać pytanie, wystarczy użyć w mediach społecznościowych #AskCommunity lub oznaczyć @CommunityTV na Twitterze. Stream zobaczycie na oficjalnym kanale "Community" na YouTube (link bezpośredni).

Powrót ekipy po latach, fot. YouTube
Powrót ekipy po latach, fot. YouTube

Zapytacie: Po co to wszystko? Otóż cała akcja, poza oczywiście czarem wspomnień, ma zaangażować fanów w pomoc ludziom walczącym z COVID-19. W imieniu ekipy "Community" na konto fundacji World Central Kitchen oraz Frontline Foods pieniądze przeleje Sony Pictures Television. Każdy z nas, oglądający stream, oczywiście będzie mógł zrobić to samo (link). A skoro SPT angażuje się w akcję charytatywną, nie sposób odciąć się od plotek, które krążą od kilku tygodni. Na razie to nic pewnego, ale – podobno – dzięki popularności serialu w ostatnim czasie, "sześć sezonów i fabuła" ma szansę się urzeczywistnić!

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here