News will be here
MAC address spoofing tool for Mac OS

Mediolan to jedno z najważniejszych miast na świecie dla marek modowych. W kwestii designu zdecydowanie wybija się jednak na tle innych metropolii. I tak ma być przynajmniej do 2032 roku, do kiedy obowiązuje umowa między miastem a organizatorami Salone del Mobile. Trudno jednak sobie wyobrazić, żeby dokument ten nie został przedłużony. W końcu to właśnie w sercu Lombardii w 1961 roku zrodziły się Mediolańskie Targi Meblowe, dziś znacznie szerzej pojmowane jako Mediolański Tydzień Designu. W przyszłym roku przypada więc sześćdziesięciolecie tej imprezy. I choć można mieć obawy o światową sytuację epidemiologiczną, organizatorzy zapowiadają, że nie zrezygnują z obchodów.

Stare przyzwyczajenia w nowej rzeczywistości?

Claudio Luti, Stefano Oppo
Claudio Luti, fot. Stefano Oppo

Sytuacja, w jakiej wszyscy znaleźliśmy się na początku tego roku, bez wątpienia odciśnie na nas swoje piętno. Wszystkim tęskno za podróżami, imprezami masowymi czy choćby spotkaniami z liczniejszym gronem znajomych. Może się jednak okazać, że nawet po uspokojeniu się sytuacji nie wszyscy będą w stanie przezwyciężyć – jak najbardziej zdrowy – strach przed powtórką z wątpliwej rozrywki, jaką był lockdown. Świat biegnie jednak dalej, a w branży eventowej tempo postanowił nadać Claudio Luti – prezydent Salone del Mobile.

Włoch doskonale zdaje sobie sprawę, że sytuacja wciąż jest niepewna. Samo pojawienie się szczepionki na COVID-19 to za mało, by wszystko wróciło do normy. Nie można jednak po raz kolejny poddać się przeciwnościom losu – tegoroczna edycja była przesuwana, by w końcu się nie odbyć. A warto nadmienić, że mówimy o imprezie masowej, która przyciąga coraz większą widownię. To około 500 000 odwiedzających rocznie! Poczyniono więc odpowiednie kroki, by kolejna oparła się wszelkim komplikacjom. W końcu to jubileusz.

Zorganizowanie przyszłorocznych Salone del Mobile jest absolutnym priorytetem. […] Wszyscy potrzebujemy Mediolańskiego Tygodnia Designu. Klienci, projektanci z całego świata, prasa, która o nas pisze. […] Będziemy tam – jeszcze piękniejsi i bardziej zmotywowani. […] Patrzymy na te wielkie, branżowe targi jako okazję do ponownego zjednoczenia się w celu ożywienia naszych biznesów, naprawienia całego łańcucha dostaw.

– Claudio Luti, prezydent Salone del Mobile

Salone del Mobile 2021 – co już wiemy?

Salone del Mobile 2021
Fot. Salone del Mobile 2021

Wszystko wskazuje na to, że już na początku 2021 roku rozpocznie się proces szczepienia ludności przeciw koronawirusowi. Potrzeba jednak czasu, by odpowiedni odsetek ludzi przyjął szczepionkę i uzyskał odporność, która zniweluje możliwość rozprzestrzeniania się tego patogenu. Pierwszą decyzją jest więc porzucenie tradycyjnej, kwietniowej daty targów na rzecz późniejszego terminu. Salone del Mobile 2021 odbędzie się w dniach 5-10 września. Już teraz trwają więc rozmowy z Giuseppe Salą (burmistrzem Mediolanu) i Stefano Boerim (dyrektor muzeum Triennale Milano). Luti liczy, że uda się rozważyć wszelkie scenariusze, by nie dopuścić do odwołania imprezy.

Szczegóły programu nie są jeszcze znane, ale skoro z takim wyprzedzeniem i determinacją Luti zapowiada jubileusz sześćdziesięciolecia targów, można się spodziewać, że atrakcji nie zabraknie. Z pewnością w imprezie udział weźmie także Lexus, który co rok to właśnie podczas Mediolańskiego Tygodnia Designu prezentuje prace finalistów swojego konkursu i wręcz nagrodę Lexus Design Award najlepszemu z nich.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here