Weronika Łucjan-Grabowska w Galerii Metamorfozy

Choć jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, od przeszło dziesięciu lat z powodzeniem realizuje się w fotografii. Weronika Łucjan-Grabowska to przede wszystkim portrecistka, przed której obiektywem stanęło już wiele gwiazd i celebrytów. Jak sama mówi: widok zdjęć w wersji papierowej, a tym bardziej na okładce magazynu daje mi największe poczucie spełnienia. Niejedną okładkę zresztą przyozdobiła swoimi pracami.

Artystka pochodzi z Lublina, gdzie przyszła na świat w 1983 roku. Tam też rozpoczęła swoją przygodę z fotografią, pierwsze lekcje odbierając w Młodzieżowym Domu Kultury. Pasja z czasów dzieciństwa towarzyszyła jej przez kolejne lata, choć pierwotnie stanowiła jedynie hobby. Po tym, jak uzyskała dyplom na Uniwersytecie Warszawskim, Weronika Łucjan-Grabowska postanowiła jednak rozwinąć swoją pasję. Rozpoczęła naukę w Warszawskiej Szkole Fotografii, gdzie w 2010 roku pod kierunkiem profesora Grzegorza Przyborka obroniła dyplom z portretu cyklem "Marzyciele". Do dziś natomiast z powodzeniem łączy wiedzę z obu kierunków przy realizacji sesji.

Rozgwieżdżony plan zdjęciowy

Weronika Łucjan-Grabowska, Galeria Metamorfozy
Weronika Łucjan-Grabowska – wystawa fotografii, fot. Galeria Metamorfozy/Facebook

W przypadku sesji okładkowych Weronika Łucjan-Grabowska najczęściej pracuje z magazynem "Madame", ale jej zdjęcia publikowały także inne media. Efektem jej zaangażowania w kulturalne życie Warszawy są natomiast liczne sesje aktorek, aktorów, muzyków czy celebrytów. Autorka ma na koncie chociażby sesje z Borysem Szycem, Katarzyną Figurą, Katarzyną Herman czy Haliną Łabonarską, których efekty zobaczymy podczas najnowszej wystawy jej prac. Od 2021 roku Weronika współpracuje także z warszawskim Teatrem Dramatycznym, przygotowując sesje plakatowe.

Obecnie ponad dwadzieścia jej prac wystawia Galeria Metamorfozy w Warszawie (ul. Marszałkowskiej 81 lok. 20). Wystawę można oglądać do 8 września. Prowadząca obiekt fundacja zaprasza zwiedzających we wtorki (15:30-18:00) oraz czwartki (16:30-18:00).

Weronika Łucjan-Grabowska, Galeria Metamorfozy
Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.