Falyon SDJ-02, coś dla fanów „Powrotu do Przyszłości”

Pamiętacie futurystyczne okrycie, jakim dysponował Marty McFly w "Powrocie do przyszłości"? Wzorując się na nim, Falyon Wearable Tech stworzyło swoją "inteligentną kurtkę" i właśnie zbiera fundusze na Kickstarterze. Falyon SDJ-02 nie jest może aż tak "smart", ale i tak robi wrażenie.

„Powrót do przyszłości” zna chyba każdy, 21 października 2015 roku (z okazji tytułowego powrotu) zorganizowano wiele imprez tematycznych. Wtedy też swoją pierwszą akcję crowdfundingową zorganizowało Falyon Wearable Tech, pokazują światu własną wizję „aktywnej” kurtki Marty’ego. Pierwsze egzemplarze SDJ-01 trafiły do nabywców w lipcu zeszłego roku. FWT jednak nie próżnuje i właśnie wystartowało z kolejną kampanią na Kickstarterze – ulepszonym modelem Falyon SDJ-02!

Oznaczenie „SDJ”, którego Falyon Wearable Tech używa w nazwach swoich kurtek, to nic innego jak skrót ujawniający najważniejszą funkcję tego okrycia, czyli automatyczne suszenie (Self-Drying Jacket).

Kurtka Falyon SDJ-02, fot. Kickstarter / Falyon Wearable Tech
Kurtka Falyon SDJ-02, fot. Kickstarter / Falyon Wearable Tech

Kurtka Falyon SDJ-02 wykonana została z wodoodpornego materiału, przepuszczającego powietrze. Sama w sobie nie ma zatem problemów z wilgocią, ale mimo to możemy przyspieszyć jej suszenie – choćby ze względów estetycznych.

Na samym dole, tuż przy suwaku, kurtka posiada dwa przyciski. Odpowiadają one za jej trzy główne funkcje. Górny włącza „ogrzewanie”, dolny z kolei odpowiada za chłodzenie. Jeśli wciśniemy je oba, Falyon SDJ-02 rozpocznie tryb samosuszenia. Dodatkowo Falyon Wearable Tech wyposażyło swoją kurtkę w dwie specjalne kieszenie – jedną na smartfona, drugą na tablet – oraz powerbank o mocy 6000 mAh.

Cena nominalna wynosi 199$, ale najszybsi zapłacą jedynie 169 dolarów. Jeśli natomiast zależy wam na samym wyglądzie, a nie funkcjach, wystarczy 129$. Poza klasycznym wyglądem, kurtka Falyon SDJ-02 dostępna jest także w kolorach szarym i czarnym (tańszych o 10$ w każdej opcji).

Na miesiąc przed zakończeniem kampanii na Kickstarterze, projekt Falyon SDJ-02 wsparło przeszło 80 osób. Do sukcesu, czyli 25’000 dolarów, brakuje niewiele, więc akcja zapewne się powiedzie. Jeśli także marzy wam się „stylówa a’la Marty McFly” – spieszcie się.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Recenzje restauracji zastąpią dane demograficzne?

Coraz więcej osób rozumie, że nie realny pieniądz, lecz informacje zapewniają dziś...
Czytaj wiecej