LC 500 ponownie nagrodzony za wnętrze

Flagowe coupe Lexusa, model LC 500, znalazł się na liście 10 najlepszych wnętrz samochodów według WardsAuto. Nominowanych było 31 pojazdów, reprezentujących różne segmenty samochodów. Lexus jest jedyną marką, która wraca na listę kolejny rok z rzędu.

WardsAuto od ponad 80 lat towarzyszy branży motoryzacyjnej. Jest jednym z najbardziej niezależnych i cenionych źródeł informacji, raportów, analiz i najnowszych wiadomości. Wydają magazyn online, prasę drukowaną i organizują jedyną konferencję w Stanach Zjednoczonych, poświęconą wyłącznie wnętrzom samochodów.

Redaktorzy Wards oceniali modele z początkiem tego roku. Doceniali estetykę, komfort, ergonomię, wykorzystane materiały, wykończenie, funkcjonalność i intuicyjność użytkowania. Do tej listy należy dodać unikalność i wyprzedzanie oczekiwań klientów.

Jurorzy argumentując przyznane Lexusowi wyróżnienie, podkreślili, że firma tworzy zupełnie nowy język designu – od muskularnego, niskiego zawieszenia, kabiny z elementami włókna węglowego, po wysokie skórzane fotele z Alcantarą i wreszcie dostępną paletę kolorów – od purpury po biel. Nawet konserwatywny beż można w LC 500 wzbogacić o akcenty niebieskie czy pomarańczowe, dodając drapieżności i sportowego charakteru. Właśnie te elementy i rękodzieło Mistrzów Takumi podbiło serca WardsAuto.

Pełna lista zwycięzców: WardsAuto – 10 best interiors

LC 500 zgarnia nagrody od momentu premiery – za stylistykę, osiągi, wnętrze. Pierwsze modele trafią do polskich klientów już w sierpniu tego roku.

Źródło zdjęć: http://blog.lexus.co.uk/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Mistrzowskie desery, które zapierają dech

Coupe du Monde de la Pâtisserie 2017 - w Lyonie spotkali się...
Czytaj wiecej