Legacy Shave – nowoczesne golenie po staremu

Evolution Brush, fot. Legacy Shave
Evolution Brush, fot. Legacy Shave
Nakładanie na twarz pianki do golenia za pomocą specjalnego pędzla, było czymś zupełnie normalnym jeszcze pokolenie temu. Mody lubią jednak wracać, co skrzętnie wykorzystała amerykańska firma Legacy Shave.

Czego ci Amerykanie nie wymyślą… Wraz z rozrostem społeczności hipsterów, namnożyło się sporo oldschoolowych inicjatyw. Na widok wszechobecnych „barber shopów”, Mike i Dave przypomnieli sobie poranne rytuały ich ojca. Tak zrodził się pomysł, by pod szyldem Legacy Shave stworzyć coś innowacyjnego, nawiązującego zarazem do klasyki.

Nakładka Evolution Brush, fot. Legacy Shave
Nakładka Evolution Brush, fot. Legacy Shave

Pochodzący z Royal Oak w stanie Michigan Panowie bardzo poważnie podeszli do realizacji tego przedsięwzięcia. Pomysł narodził się w roku 2015 i stopniowo ewoluował, by dwa miesiące temu zawojować Kickstarter. Pierwsi nabywcy swoje rewolucyjne pędzle od Legacy Shave otrzymali jeszcze przed dniem ojca! Regularna sprzedaż akcesoriów rozpocznie się natomiast w sierpniu.

Choć sklep Legacy Shave dopiero rusza, Mike i Dave zdążyli już zebrać sporo nagród za swój innowacyjny projekt. Ale na czym tak naprawdę polega fenomen Evolution Brush?

Cóż, nasi dziadkowie i ojcowie nieprzypadkowo korzystali z pędzelków. W zabieganym świecie XXI wieku wydaje się to zbyt czasochłonne, ale ma to też swoje plusy. Podstawowy z nich to wygoda. Pędzel pozwala bowiem na rozprowadzenie pianki bez babrania się w niej, przy okazji masując twarz i podnosząc zarost, co ułatwia jego usunięcie! Do tego dochodzi kwestia efektywności, bo dozując krem bezpośrednio na twarz, widzimy ile jeszcze nam go potrzeba – to największa przewaga Evolution Brush zarówno nad nakładaniem pianki ręką, jak i nad klasycznymi pędzlami. Po wszystkim wystarczy go jedynie opłukać.

Nakładka Evolution Brush w różnych wariantach kolorystycznych, fot. Legacy Shave
Nakładka Evolution Brush w różnych wariantach kolorystycznych, fot. Legacy Shave

Poza dostępnymi w kilku wariantach kolorystycznych Evolution Brush, Legacy Shave ma też w ofercie maszynki oraz preparaty związane z goleniem. Sama nakładka kosztuje 20 dolarów. Znacznie lepiej jest jednak wydać 70$, za które otrzymamy Evolution Brush w zestawie z maszynką (do wyboru nowoczesna bądź klasyczna „jednorazówka”), olejkiem i balsamem po goleniu.

Podobno prace nad kolejnymi produktami trwają. Zamówienia – zarówno na samą nakładkę Evolution Brush, jak i całe zestawy akcesoriów – można składać za pośrednictwem oficjalnej strony Legacy Shave.

https://www.youtube.com/watch?v=610fBMjA_N4

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lisa Marks wygrywa Grand Prix Lexus Design Award 2019

Po wielu miesiącach starań, wprowadzania udoskonaleń i uczenia się od znacznie bardziej...
Czytaj wiecej