Legendarna wspinaczka górska tym razem Lexusem LC

Kolejny Goodwood Festival of Speed już za dwa tygodnie. W tym roku Lexus został głównym sponsorem wydarzenia. Swoją obecność na festiwalu zaznaczy przede wszystkim prezentacją luksusowego coupe, co zbiega się ze startem sprzedaży LC w Wielkiej Brytanii. Show będzie miało miejsce 1 lipca.

To jedna z ulubionych i najbardziej spektakularnych imprez motoryzacyjnych na świecie, odbywająca się rokrocznie do 1993 roku. Południe Anglii gości najszybsze, najlepsze oraz zabytkowe samochody na świecie. To również miejsce w którym marki świętują swoje okrągłe rocznice. Gromadzi znakomite nazwiska, włączając w to kierowców F1 i sportów wyczynowych. Najważniejszym punktem programu jest tzw. wspinaczka górska – najpiękniejsze cacka, które goście mogą podziwiać w akcji. Te z najlepszymi czasami, konkurują w tzw. „shoot-out”, tutaj zobaczymy wielki powrót supersamochodu LFA.

Jak wiemy, LC został określony przez krytyków międzynarodową sensacją, szczególnie w obszarze designu. Stąd zajmie specjalne miejsce w pawilonie Lexusa i oczywiście weźmie udział we wspinaczce, wśród innych luksusowych aut ze znakomitymi osiągami. Marka zaprezentuje pięć modeli, włączając w to LC 500h z rewolucyjnym Multi Stage Hybrid System, RX-a i NX-a w wersjach F Sport i wyścigową wersję RC F, który zaliczył pierwszy udany sezon w konkursie GT. Zarówno wersja hybrydowa, jak i benzynowa Lexusa LC, będą w wykończeniach Sport Plus – 21-calowe aluminiowe felgi, podsufitka obitą alcantarą, elementy z włókna węglowego i wszelkie możliwe systemy ułatwiające prowadzenie i wpływające na dynamikę.

Źródło: blog.lexus.co.uk 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Toyota Concept-i RIDE – elektryczny mikrosamochód, który sprawdzi się w miejskiej dżungli

Na tokijskich targach motoryzacyjnych, Toyota zaprezentowała całą serię pojazdów koncepcyjnych. To, co...
Czytaj wiecej