Deskorolka z klocków Lego? Proszę bardzo!

Deskorolka z klocków Lego, fot. Peter Brown
Z klocków Lego można stworzyć niemal wszystko – ale mówiąc "wszystko", nie mamy zazwyczaj na myśli sprzętu do sportów wyczynowych...

Z klocków Lego można stworzyć niemal wszystko – to już wiemy. Ale mówiąc „wszystko”, nie mamy zazwyczaj na myśli sprzętu do sportów wyczynowych. Czy to w ogóle możliwe, żeby deskorolka z Lego wytrzymała spotkanie z rampą i zawodowym skaterem?

Lego ma ostatnio niezły PR. Przeglądając internet, można wręcz odnieść wrażenie, że nastała moda na „powrót do dzieciństwa”. Tylko w zeszłym tygodniu, trafiłem na sześć czy siedem artykułów, dotyczących ciekawych konstrukcji z klocków. Wyglądały naprawdę nieźle! A ponieważ niedawno pisałem o kasku wzorowanym na fryzurze „ludka” z klocków Playmobil – postanowiłem iść za ciosem. Skoro głowa jest już bezpieczna – pora się trochę poruszać. Dziś o deskorolce zrobionej z kloców Lego.

Skateboarding nie jest postrzegany jako szczególnie poważne zajęcie, ale warto się nim zainteresować. By go uprawiać, trzeba naprawdę wiele determinacji, co zresztą docenił Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Mimo łatki „sportu dla gówniarzy”, już za cztery lata jazda na deskorolce stanie się dyscypliną olimpijską!

Nie wybiegając jednak aż tak daleko w przyszłość, wróćmy do klocków Lego. Wszyscy wiemy, jak ciężko jest rozdzielić dwa płaskie klocki złączone ze sobą. Ale czy to wystarczy, by móc zrobić z nich deskorolkę? Sprawdził to Peter Brown.

250 elementów i ponad pół kilo żywicy epoksydowej, która trwale scaliła każdy z kloców. Konstrukcja zdaje się solidna, jednak jej trwałość można sprawdzić tylko w jeden sposób. Oddając Lego-deskorolkę w ręce specjalistów!

Projekt powstał w ramach współpracy z Braille Skateboarding. Firma Aarona Kyro, zawodowego skatera, zajmuje się szkoleniem młodych deskorolkarzy. Dodatkowo, w ramach rozrywki, Aaron przeprowadza na swoim youtube’owym kanale testy najróżniejszych modeli deskorolek, nadesłanych mu przez fanów. Deska z klocków Lego Petera Browna, nie była jedyną tego typu konstrukcją, ale jest zdecydowanie pierwszą, która została stworzona wyłącznie przy pomocy klocków. Zero drewnianych wzmocnień, zero kombinowania.

A tak deskorolka Petera, prezentuje się w akcji:

Może po niewielkich ulepszeniach, miałaby szansę załapać się do IO Tokyo 2020? Jak sądzicie?

Autor artykułu
More from Damian Halik

W tym roku czeka nas „podwójne” Madrid Fusión

Jeden z najbardziej wpływowych kongresów gastronomiczny na świecie przybierze w tym roku...
Czytaj wiecej