Samochody z Lego na ulicach Rzymu

To nie żart, a projekt włoskiego fotografa Domenico Franco. Artysta zapragnął pokazać, jak zabawkowe pojazdy będą wyglądały w rzeczywistym świecie.

To nie żart, a projekt włoskiego fotografa Domenico Franco. Artysta zapragnął pokazać, jak zabawkowe pojazdy będą wyglądały w rzeczywistym świecie.

Projekt Włocha to seria zdjęć wykonana na rzymskich ulicach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pomiędzy prawdziwymi samochodami znajdziemy takie, jak znamy z zestawów najsłynniejszych klocków świata. A to z bramy wyjeżdża auto terenowe które można było kupić z Lego w latach 80., to po szynach mknie pociąg z Lego City, gdzieś na ulicy zaparkowane sportowe Lamborghini, a to z ciężarówki zjeżdża bolid Formuły 1. Widzimy też śmigłowiec na tel Colloseum, ciężarówkę z naczepą mknącą przez skrzyżowanie, czy nieco rozszabrowanego gokarta z serii Technics stojącego w zakazanej dzielnicy czy zaparkowanego kampera z rowerem na dachu. Kawałek dalej pracuje koparko – ładowarka, również z Technicsa.

Lego outside Legoland

Nie liczcie jednak na to, że uda Wam się spotkać te osobliwe pojazdy na ulicach stolicy Włoch. To niestety genialny fotomontaż. Modeliki z klocków zostały sfotografowane w studio i w programie graficznym wmontowane w autentyczne zdjęcia rzymskich ulic. Po co to wszystko? A no po to, jak twierdzi Franco, aby pokazać kontrast. Chodzi o wyciągnięcie zabawek z ich idyllicznego i poprawnego politycznie świata do szarej zwykłej rzeczywistości, choć za tło służą w większości piękne rzymskie krajobrazy. Sam fotograf jest mocno zaskoczony szumem jaki powstał wokół projektu. Jeśli macie ochotę wejść w posiadanie jego prac, to na autorskiej stronie istniej możliwość zakupu zdjęć w formacie A3. Być może sukces projektu „Lego outside Legoland” skłoni go do dołączenia kolejnych prac – nowych modeli w nowym anturażu.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

ArcticBuzz – lody z procentami

Pomysł w sumie nienowy, jednak dopiero w tym roku taki produkt trafił...
Czytaj wiecej