Podtrzymać dobrą passę

Polska drużyna
Polska drużyna podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy, źródło: Facebook
Polska reprezentacja lekkiej atletyce po raz kolejny świetnie pokazała się na międzynarodowej imprezie i powoli zyskuje miano dominatora na Starym Kontynencie. A już za rok najważniejsza impreza czterolecia...

Ze sporymi nadziejami reprezentanci Polski przystępowali do Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbyły się w Bydgoszczy. Ostatnią edycję dwa lata temu skończyli na bardzo dobrym drugim miejscu (tylko za Niemcami), a ostatnie imprezy w wykonaniu naszych zawodników (Mistrzostwa Europy, Halowe Mistrzostwa Europy) kończyły się największą ilością złotych krążków wśród wszystkich ekip, o czym niedawno wspominaliśmy.

Tegoroczna edycja była ósmą w historii, a w poprzednich siedmiu wygrywali wyłącznie Rosjanie lub Niemcy. Rosja po skandalach związanych z dopingiem wśród sportowców wciąż traktowana jest jako „persona non grata”, a niektórzy jej sportowcy dopuszczani do rozgrywek nie mogą startować pod reprezentacyjną flagą.

“Jeśli nie teraz, to kiedy?”

Nasi nastawieni byli głównie na walkę z Niemcami. Drużynę wspierali Robert Korzeniowski i Tomasz Majewski – byli mistrzowie w swoich konkurencjach, którzy mówili o naszej drużynie jako o faworycie, ale z pewnymi mankamentami, z którymi musi sobie poradzić.

Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie tym składem, to jakim?

– zastanawiał się Korzeniowski.

Nie zawiedli biegacze: Adam Kszczot, sztafeta Pań i Sofia Ennaoui wygrali swoje konkurencje, a sztafeta Panów zamknęła podium. Do tego na 3000 metrów z przeszkodami również trzecie miejsce zajął Krystian Zalewski, a na 100 metrów Karolina Kołeczek. Piotr Lisek triumfował w skoku o tyczce, a rzut dyskiem padł łupem Piotra Małachowskiego.

Szczegółową tabelę punktową znajdziecie tutaj.

Widać jednak wyraźnie, jaką przewagę udało się naszym zawodnikom wypracować, a ostatnie imprezy pokazują też niesamowitą regularność. To doskonała wiadomość wobec zbliżających się za rok Igrzysk Olimpijskich, chociaż tam walczyć będziemy nie tylko z Europejczykami. Dobrze jednak wiedzieć, że nasi reprezentanci są na fali wznoszącej.

Awans do Tokio w imponującym stylu w ostatni weekend wywalczyli także siatkarze. Może zatem czekają nas najlepsze Igrzyska letnie XXI wieku?

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Plebiscyt na najlepszego sportowca roku znów z kontrowersjami

Jak co roku wybrano polskiego sportowca roku. Chociaż co do zwycięzcy wątpliwości...
Czytaj wiecej