Kupisz laptopa ze zwijanym ekranem? Lenovo na to liczy

laptop ze zwijanym ekranem
laptop ze zwijanym ekranem
Firma Lenovo niedawno miała okazję zaprezentować swoje nowe, bardzo ciekawe produkty. Należały do nich ThinkPad X1 Tablet czy ThinkPad X1 Yoga. Jednak tak jak świetnie się zapowiadały, tak nie przykuły naszej uwagi tak mocno, jak komputer który Lenovo ma dopiero w planach.

Podczas konferencji w Nowym Jorku, na której firma Lenovo zaprezentowała swoje najnowsze komputery i tablety, pokazano komputer przenośny, który być może już niedługo pojawi się w sprzedaży. To laptop z elastycznym ekranem, który jest projektem rzekomo poważnie przez Lenovo rozważanym.

Komputer posiada tradycyjną klawiaturę u swojej podstawy. Korzysta z rozkładu stosowanego od lat w komputerach ThinkPad i jest wyposażona nawet w charakterystyczny dla tej linii TrackPoint służący do przewijania ekranu i innych czynności.

//platform.twitter.com/widgets.js

Ciekawie robi się jednak nad klawiaturą.

Mamy tu na myśli oczywiście wspomniany już wcześniej elastyczny wyświetlacz, który możemy wedle potrzeby dowolnie zwijać. Nowa forma komputera ma być dzięki temu zarówno wygodniejsza do pracy, jak i bardziej mobilna jeśli chodzi o przenoszenie tego laptopa.
Niestety, Lenovo było bardzo lakoniczne w opowiadaniu o swoim pomyśle na komputer nowej generacji. Dowiedzieliśmy się tylko, że do jego produkcji wykorzystane byłyby „zaawansowane materiały i nowe technologie wyświetlaczy”.

Komputer ten, jak sugeruje Lenovo, ułatwiałby obsługę go za pomocą komend głosowych i rysika. Choć, przyznajemy, nie jesteśmy pewni dlaczego i mamy nadzieję, że to nie z uwagi na potencjalne niewygody przy korzystaniu z klawiatury lub gładzika.
Jak nietrudno się domyślić, z uwagi na to że to tylko „pomysł”, na razie nie ma mowy o dacie premiery czy jakichkolwiek dalszych informacjach.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nicobo – kot ze skarpety, który mówi, miauczy, puszcza wiatry i wygląda przesłodko

Japończycy mają prawdziwego hopla na punkcie robotów imitujących zwierzątka domowe. Najnowszy produkt...
Czytaj wiecej