Postawisz go w kuchni lub w salonie, a on zajmie się resztą – by twoja codzienność była łatwiejsza

lenovo smart display
Lada dzień na terenie Polski zostanie uruchomiona usługa Asystent Google, pozwalająca na komunikowanie się z elektroniką za pomocą polskiej mowy naturalnej. Jednym z najciekawszych urządzeń ją wykorzystujących jest Lenovo Smart Display.

Nasi znajomi z tak zwanego zachodu już od pewnego czasu mogą korzystać z dobrodziejstwa, jakim są cyfrowi asystenci głosowi. Asystent Google, Alexa, Siri czy Cortana znacząco ułatwiają obsługę urządzeń elektronicznych – są wygodne i funkcjonalne. W jaki sposób? Zamiast otwierać jakąś aplikację i przeklikiwać się przez jej interfejs możemy całą operację zlecić takiemu asystentowi.

Dla przykładu: czy są korki w drodze do pracy? Albo jak mam się ubrać dziś wieczorem, czy będzie padać? Tudzież dodaj do kalendarza na jutrzejszy wieczór spotkanie z teściową. A także puść jakąś rockową muzykę czy też wyłącz klimatyzację w salonie. Oraz wiele, wiele więcej. My mówimy, urządzenie słucha. A już niedługo w Polsce pojawi się Asystent Google – jako pierwszy dostosowany do naszego rynku i języka.

Wiele naszych starych sprzętów zyska nowe funkcje. Najciekawsze są jednak gadżety zaprojektowane z myślą o Asystencie Google.

lenovo smart display

Do takich gadżetów należy Lenovo Smart Display – niewielkie urządzenie z 8-calowym dotykowym wyświetlaczem, które zechcemy postawić w kuchni czy w salonie. Chcesz zobaczyć, jak przyrządzić jakąś potrawę, zadzwonić do kogoś, sprawdzić swój kalendarz czy dowiedzieć się co dziś wieczorem w telewizji? Wystarczy powiedzieć Hej, Google – co aktywuje omawiane urządzenie – a następnie po prostu mu coś zlecić czy o coś zapytać.

Lenovo Smart Display obsługuje wszystkie usługi, jakie są obsługiwane przez Asystenta Google – a są to niemal wszystkie dostępne usługi cyfrowe na rynku. Samodzielnie jednak oferuje też łączność ze znajomymi za pomocą komunikatora Google Duo. Integruje się też ze Zdjęciami Google, mogąc na życzenie wyświetlić nasze utrwalone na fotografiach wspomnienia. Można też urządzeniem sterować systemami inteligentnego domu: podejrzeć obraz z kamery w pokoju dziecka, ustawić termostat, wyłączyć oświetlenie czy przekazać jakąś treść na ekran telewizora przez protokół Chromecast.

Lenovo Smart Display jest już dostępny za granicą. Polska tylko czeka na oficjalną premierę Asystenta Google.

Na szczęście urządzenie nie jest przesadnie drogie. Można je kupić za 200 dol., choć odradzamy sprowadzanie go zza granicy – dopóki Asystent nie zostanie oficjalnie uruchomiony w naszym kraju, dopóty użyteczność Lenovo Smart Display będzie ograniczona. Kiedy więc warto szykować się do zakupu?

Google kilka miesięcy temu zapowiedział, że Asystent trafi do Polski do końca bieżącego roku. Może więc zostać uruchomiony lada dzień. A nawet jeśli pojawią się pewne opóźnienia, to możemy spokojnie założyć, że nie przekroczą one kilku tygodni. Lenovo z pewnością już zaciera ręce. Przyznaję, że ja również.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Legendarna Sega Mega Drive powraca!

Dziś mało kto pamięta o konsolach firmy Sega. Jednak swego czasu to...
Czytaj wiecej