Levi’s x Gorillaz, czyli markowe zrób-to-sam dla fanów

Limitowana seria odzieżowa Levi's x Gorillaz, fot. Levi's
Limitowana seria odzieżowa Levi's x Gorillaz, fot. Levi's
Powiało trochę fanowskimi samoróbkami z czasów, gdy nikt jeszcze nie zaprzątał sobie głowy znakami towarowymi i problemami z powodu naruszenia praw autorskich. Łącząc swoje profesjonalne punkty Levi's Print Bar z popularnymi przed laty wprasowankami na koszulach, marka odzieżowa zaoferowała limitowaną serię Levi's x Gorillaz dla fanów brytyjskiego zespołu.

Zapewne logo firmy Levi’s jest nieco bardziej rozpoznawalnym szyldem niż wizerunki muzyków Gorillaz. Dla niewtajemniczonych – mowa o brytyjskim wirtualnym zespole, grający muzykę alternatywną. Kapela łączy wiele gatunków, opierając się przede wszystkim na trip hopie i muzyce gitarowej. Tworzą ją: wokalista 2-D, gitarzysta Noodle, basista Murdoc Niccals i perkusista Russel Hobbs… a przynajmniej ich animowane postaci widzimy. W rzeczywistości Gorillaz to projekt Damona Albarna (frontman zespołu Blur) i Jamiego Hewletta (rysownik, współtwórca “Tank Girl”). Istniejący od 1998 roku zespół stale zaskakuje, nie dziwi więc fakt, że ma na świecie sporo fanów – także w Polsce, którą po raz pierwszy odwiedził w 2017 roku. Teraz fani tego wyjątkowego projektu otrzymali natomiast możliwość stworzenia własnej odzieży z limitowanej serii Levi’s x Gorillaz.

Levi's x Gorillaz, fot. Levi's
Levi’s x Gorillaz, fot. Levi’s

Tak, stworzenia – to nie przejęzyczenie. Miano “kolekcji” jest dla Levi’s x Gorillaz określeniem nieco na wyrost. Marka odzieżowa postanowiła bowiem wypromować swoje punkty Levi’s Print Bar. Napracował się natomiast Jamie Hewlett, który na potrzeby współpracy w ramach Levi’s x Gorillaz przygotował sporo grafik. Teraz fani będą mogli je dowolnie wykorzystać na odzieży jeansowego potentata. Do dyspozycji zainteresowanych będą koszulki typu Ringer, bluzy z kapturem i materiałowe torby, na których dowolnie można mieszać projekty Hewletta. Dodatkowo Levi’s wypuści też klasyczną jeansową kurtkę, na której plecach umieszczono nawiązujące do zespołu “graffiti”.

Współpracę w ramach Levi’s x Gorillaz w swoim stylu skomentował wirtualny basista kapeli, Murdoc Niccals:

Najlepsze jest to, że dostaję ciuchy ze swoją własną facjatą, dzięki czemu patrzenie w lustro sprawia mi dwukrotnie większą satysfakcję.

To nie pierwsza kolekcja, jaką swoimi wirtualnymi twarzami sygnują członkowie brytyjskiego zespołu. Przygotowując serię Levi’s x Gorillaz Amerykanie poszli niejako w ślady firmy Casio, która w zeszłym roku wypuściła limitowaną serię zegarków G-SHOCK promowanych przez Gorillaz.

Zainteresowani? Więcej informacji znajdziecie na tej stronie, warto się jednak pospieszyć. Ubrania z limitowanej serii Levi’s x Gorillaz można zdobyć tylko przez najbliższe dwa miesiące. Trzeba jedynie udać się do sklepów obsługujących tak zwane Print Bary – na szczęście jeden z nich znajduje się w Warszawie. Salon otwarty w grudniu 2017 roku w Złotych Tarasach już czeka na chętnych.

Limitowana seria odzieżowa Levi's x Gorillaz, fot. Levi's
Limitowana seria odzieżowa Levi’s x Gorillaz, fot. Levi’s

Reszta fanów muzyki zastanawia się natomiast, czy współpraca z Gorillaz to wyjątek, czy może Levi’s zamierza na dobre wejść w biznes muzyczno-wprasowankowy i w niedalekiej przyszłości doczekamy się także kolaboracji z innymi zespołami.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Nowy Lexus ES najbezpieczniejszy w swojej klasie!

Wygląda na to, że Lexus ES siódmej generacji rozpoczął podbój Europy jeszcze...
Czytaj wiecej