Nowy Lexus CT już za dwa lata?

Lexus CT 200h (fot. mat. prasowe)
Lexus CT 200h (fot. mat. prasowe)
Szef Lexus Europe zaprzecza, by oddział miał zamiar zastąpić model CT 200h miejskim crossoverem UX, jak to ma miejsce w USA. Ponadto z udzielonego przez Pascala Rucha wywiadu dla brytyjskiego tygodnika Autocar eksperci wnioskują, że nowa generacja CT może się ukazać na Starym Kontynencie już za dwa lata.

Hatchback CT to jedna z najlepiej sprzedających się hybryd japońskiego producenta samochodów. Po samych europejskich drogach jeździ już około 75 000 egzemplarzy tego modelu. Od swojej rynkowej premiery w 2011 roku auto już raz zostało odświeżone. W  nowym projekcie postawiono na odważniejszy niż wcześniej, wywołujący emocje design oraz na nowoczesność.

Lexus CT 200h - przód auta z grillem w kształcie klepsydry (fot. mat. prasowe)
Lexus CT 200h – przód auta z grillem w kształcie klepsydry (fot. mat. prasowe)

Maska CT 200h uzyskała też bardziej zdecydowane, agresywne linie, podkreślające sportowe zacięcie wozu. Projektanci nie zapomnieli również o dodaniu z przodu charakterystycznego, już od jakiegoś czasu umieszczanego przez Lexusa w nowych modelach aut, grilla w kształcie klepsydry. Z tyłu zaś znajdziemy podłużne lampy zapewniające optymalną ekspozycję samochodu względem nadjeżdżających pojazdów.

Lexus CT 200h - podłużne światła (fot. mat. prasowe)
Lexus CT 200h – podłużne światła (fot. mat. prasowe)

Zmianom poddane zostało także wnętrze samochodu. Ceniony za ergonomię model stał się jeszcze wygodniejszy dla podróżnych. Na wyposażeniu znajdziemy również większy ekran Lexus Navigation System, obecnie o przekątnej 10,3 cala.

Lexus CT 200h - wnętrze (fot. mat. prasowe)
Lexus CT 200h – wnętrze (fot. mat. prasowe)

Dodano także pakiet zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa Lexus Safety System +, do którego należą komponenty takie jak:

  • automatyczne światła (Automatic High Beam),
  • aktywny tempomat (Dynamic Radar Cruise Control),
  • rozpoznający znaki drogowe Road Sign Assist;
  • ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i jej przeciwdziałający Lane Departure Alert

oraz

  • system ochrony przed zderzeniem (Pre-Collision System).
Lexus CT 200h - profil (fot. mat. prasowe)
Lexus CT 200h – profil (fot. mat. prasowe)

Pomimo sporej sympatii amerykańskich użytkowników, którzy model cenią sobie przede wszystkim ze względu na oszczędność, niezawodność i komfort, CT zostanie w USA zastąpiony nowszym UX-em. Nie zanosi się jednak, aby taki sam manewr japoński koncern planował wykonać w Europie.

Segment, w którym konkuruje CT, jest wciąż bardzo istotny. Uważam, że UX raczej przyciągnie nowych klientów, a nie zastąpi CT. Na rynek trafił niedawno odświeżony CT, więc na kolejne działania mamy jeszcze co najmniej dwa lata. Nie musimy się spieszyć.

 – powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika Autocar Pascal Ruch, szef europejskiego oddziału Lexusa.

Lexus CT 200h - tył (fot. mat. prasowe)
Lexus CT 200h – tył (fot. mat. prasowe)

Źródło: Motoblog by Complex PR

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Burning Man 2018: świątynia kreatywności

Konkurs na najlepszy projekt świątyni, która stanąć ma na Burning Man 2018,...
Czytaj wiecej