Młodzi zdolni poszukiwani

Skipping Rocks Lab (Hiszpania, Francja, UK)
Międzynarodowy konkurs kierowany do młodych, obiecujących twórców, wyróżniający prace, które w przyszłości przełożą się na lepszą jakość naszego życia.

Międzynarodowy konkurs kierowany do młodych, obiecujących twórców, wyróżniający prace, które w przyszłości przełożą się na lepszą jakość naszego życia. To już kolejna edycja. Temat przewodni tegorocznej to: ANTICIPATION.

Z nadesłanych aplikacji, sędziowie wybiorą 12 finalistów, którzy zaprezentują swoje prace na jednej z najważniejszych imprez światowego designu – Milan Design Week 2016. Prace oceniane będą przez wybitne autorytety w branży: architektów, kuratorów największych muzeów sztuki nowoczesnej i kultury wizualnej (w tym nowojorska MoMA  czy M+ w Hongkongu), redaktorów naczelnych prestiżowych, uznanych mediów. W ostatnim roku zespół jurorów oceniał 1 171 prac z 72 krajów.

Cztery z dwunastu wyróżnionych prac trafią do kolejnego etapu, gdzie każdy otrzyma 3 mln jenów (100 tyś. pln) by pod okiem mentorów zbudować fizyczne prototypy. Wśród mentorów znaleźli się wybitni architekci, artyści, projektanci, którzy tworzą dzisiaj nową jakość w architekturze i sztuce. Zwycięzca Grand Prix Lexus Design Award zostanie wyłoniony z tej właśnie czwórki.

Dla wielu twórców konkurs okazał się przepustką do realizacji planów. Pozyskali inwestorów, zdobyli niezwykle pozytywne publicyty w mediach, czy w oczach kluczowych postaci w branży. Dzisiaj wystawiają swoje prace w największych metropoliach świata: Nowym Jorku, Moskwie czy Tokio.

Aplikacje konkursowe można składać do 18 października

Laureaci LEXUS Design Award 2014

Sebastian Scherer (Niemcy), źródło: http://www.lexus-int.com/lexus-design/lexus-design-award/

tangent (Japonia, UK), źródło: http://www.lexus-int.com/lexus-design/lexus-design-award/

Skipping Rocks Lab (Hiszpania, Francja, UK), źródło: http://www.lexus-int.com/lexus-design/lexus-design-award/

Więcej: lexus-int.com

Autor artykułu