Sebastian Wrong mentorem Lexus Design Award 2019

Sebastian Wrong (dyrektor ds. designu Established & Sons) – jeden z mentorów Lexus Design Award 2019
Sebastian Wrong (dyrektor ds. designu Established & Sons) – jeden z mentorów Lexus Design Award 2019
Kolejna edycja Lexus Design Award wystartowała – nabór trwa, a organizatorzy stopniowo ujawniają kolejne szczegóły na temat nowego rozdania. Wiadomo już między innymi, że do grona mentorów wspierających młode talenty, biorące udział w konkursie, dołączył Sebastian Wrong, dyrektor do spraw designu topowej brytyjskiej marki Established & Sons. Kto będzie następny?

Dla młodego projektanta nie ma nic lepszego niż… możliwość pokazania się. W końcu żadna inna branża nie realizuje słów “pokaż, co potrafisz” aż tak dosłownie! Szans na zaistnienie w świecie mody, sztuki i designu jest dziś naprawdę wiele – wystarczy odrobina pewności siebie. Jedną z nich jest bez wątpienia konkurs Lexus Design Award, którego kolejna edycja niedawno się rozpoczęła. Znaczącym wyróżnikiem zmagań organizowanych przez Lexusa od 2013 jest obcowanie topowymi przedstawicielami branży. Nie powinno więc dziwić, że na liście nazwisk programu mentorskiego tegorocznej edycji Lexus Design Award znalazł się między innymi Sebastian Wrong.

Zaproszenie do udziału w Lexus Design Award 2019, fot. Lexus International
Zaproszenie do udziału w Lexus Design Award 2019, fot. Lexus International

Projekty zgłoszone do Lexus Design Award 2019 będą pod oceniane kątem przewidywania przyszłych potrzeb ludzi i społeczeństwa. Ich autorzy muszą przy tym wykazywać się nowatorstwem i oryginalnością, a także przyciągać uwagę odbiorców. Właśnie dlatego tak ważne jest wsparcie branżowych rekinów, do których Wrong bez wątpienia należy. Mowa o współzałożycielu i dyrektorze do spraw designu Established & Sons. Ma on w dorobku wybitne projekty łączące nowoczesność z nostalgią, czy kolekcje podziwiane za oryginalną kolorystykę i wzornictwo.

Sebastian podziela pogląd Lexusa, że problemy jutra należy rozwiązywać dziś, aby uczynić świat lepszym. Z radością i dumą witamy go w gronie mentorów konkursu. – Spiros Fotinos, globalny szef zarządzania marką i marketingu Lexus International

Wcześniej poinformowano także, że designerskiemu narybkowi doradzać będą zespoły Formafantasma i Snarkitecture. Mentorzy będą mieli ręce pełne roboty dopiero w styczniu, gdy finaliści tegorocznej edycji Lexus Design Award zostaną zaproszeni do Nowego Jorku. Najpierw jednak trzeba się mocno nagłowić, by dostać się do tego wąskiego grona.

Sebastian Wrong, Formafantasma i Snarkitecture nie będą oczywiście jedynymi pozycjami na liście programu mentorskiego. Organizatorzy Lexus Design Award 2019 zapowiedzieli, że kolejnych członków ekipy wspierającej młodych designerów poznamy w październiku. Ten miesiąc to także ostatnia szansa dla niezdecydowanych! Nabór wystartował 9 sierpnia, a do jego zakończenia pozostało już tylko kilka tygodni. Jak to mówią: do odważnych świat należy – drzwi tej edycji zamkną się dla was 28 października. Następnie do akcji wkroczy jury w znamienitym składzie: Sir David Adjaye (architekt), Shigeru Ban (architekt), Alice Rawsthorn (krytyk), Paola Antonelli (kurator nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Birgit Lohmann (redaktor naczelna DesignBoom.com) oraz Yoshihiro Sawa (prezes Lexus International).

Szóstkę finalistów Lexus Design Award 2019 poznamy w styczniu. By mieć szansę na znalezienie się w tym elitarnym gronie, należy zapoznać się z regulaminem oraz wysłać zgłoszenie. Jest o co walczyć! Łączny budżet na realizację sześciu najciekawszych projektów wyniesie w tym roku 3 000 000 jenów (ponad 25 000 $). Prototypy tych prac będzie można zobaczyć podczas Mediolańskiego Tygodnia Designu 2019 (słynne Salone Del Mobile) w dniach 9-14 kwietnia 2019.

Więcej informacji o Lexus Design Award 2019 można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu.

Autor artykułu
More from Damian Halik

KCAP przeprojektuje nankińskie tereny zielone

Ogłoszony w ubiegłym roku konkurs na stworzenie w Nankinie Wielkiego Parku Centralnego...
Czytaj wiecej