Lexus ES siódmej generacji już niebawem w Europie

Nowy Lexus ES - fot. mat prasowe
Nowy Lexus ES - fot. mat prasowe
Choć ze zdjęcia i teasera trudno wiele wywnioskować, a koncern pilnie strzeże szczegółów dotyczących nowego Lexusa, wnikliwym udało się uzyskać kilka ważnych informacji dotyczących modelu ES jeszcze przed jego premierą w Pekinie…

Obecna generacja Lexusa GS jest z nami już od 2013 roku, a więc dość długo wyczekiwaliśmy jego kolejnej wersji. Jak się okazuje, model GS najprawdopodobniej zostanie zastąpiony przez Lexusa ES, sprzedawanego dotąd za oceanem, lub ewentualnie odświeżony w 2019 roku.

Japoński producent nie podaje jeszcze dokładnych danych technicznych na temat nowego Lexusa ES. Ostatnio podsycił jednak ciekawość miłośników motoryzacji  zdjęciem oraz teaserem ukazującym nowy model. Widzimy na nich samochód w zdecydowanie bardziej stonowanym stylu niż ostatnie modele koncernu. Grillem i zachodzącymi na tył samochodu światłami przypomina on nieco LS-a. ES stanowić ma jednak wersję bardziej budżetową, zarówno od GS-a jak i wspomnianej luksusowej limuzyny.

 

Jak informowaliśmy już wcześniej, nowy Lexus ES oferowany będzie w wersjach z 3,5-litrowym silnikiem V6 (moc ok. 300 KM) oraz z systemem hybrydowym 300h (2.5, 223 KM). W wersji spalinowej dostępny ma być napęd na przednią oś, hybryda zaś najprawdopodobniej wyposażona będzie w napęd 4×4. Pojazd ma być zbudowany na elastycznej, modułowej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), wdrażanej już od jakiegoś czasu w najnowszych modelach japońskiego producenta, m.in. w  Toyotach Prius i Auris.

Według zapowiedzi, pojazd na równi z wysmakowanym designem cechować mają wspaniałe osiągi oraz nowe podejście do luksusu.

I nie należy tych obietnic bagatelizować – mimo braku dotychczasowej obecności na rynku europejskim, w skali światowej sprzedaży ES przoduje wśród modeli Lexusa i stanowi najpopularniejszą limuzynę tej marki w USA. Model zadebiutował już w 1989 roku na salonie samochodowym w Detroit, co oznacza, że w ofercie japońskiego producenta znajduje się od samego początku istnienia marki. Lexus ES powstał jako odpowiedź na flagową limuzynę LS, skierowana jednak do mniej zamożnego nabywcy.

Źródła: mat. prasowe, Interia Motoryzacja, Autokult.pl.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Cudowne dzieci Toyoty: konkurs wygrywa Polka!

Prace dzieci nagrodzonych w tym roku w konkursie Toyoty porażają świadomością problemów...
Czytaj wiecej