Jaki będzie Lexus IS A.D. 2020?

Lexus IS 300h (fot. mat prasowe)
Lexus IS 300h (fot. mat prasowe)
Lexus IS to zdecydowanie najbardziej popularny sedan tej luksusowej marki na polskim rynku. Tym ciekawszy jest zatem fakt, że japońskiemu magazynowi Mag-X udało się dotrzeć do informacji na temat jego nowej generacji już na dwa lata przed premierą.

Co wiemy?

 

Napęd

Obecnie na rynku dostępna jest opcja konwencjonalna, z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2 litrów oraz mocy 245 KM z 8-skokową skrzynią biegów z trybem sekwencyjnym. Zastąpiona ona zostanie turbodoładowanym czterocylindrowym, z pojemnością skokową 2,4 litra. Dotychczasowa, hybrydowa jednostka Lexusa IS 300h o łącznej mocy 223 KM zaś, najprawdopodobniej ustąpi takiej, jaka obecnie napędza w najnowszego Lexusa ES. Jeśli informacje się potwierdzą, będzie się na nią składać dwuipółlitrowy silnik benzynowy.

Lexus IS 200t (fot. mat prasowe)
Lexus IS 200t (fot. mat prasowe)

Sylwetka

Podstawą czwartej generacji IS będzie najnowsza platforma GA-L, znana już z modeli LS i LC. Wymiary auta mają być zbliżone do Lexusa GS. Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniej wersji, jego szerokość zwiększy się o 5 mm i osiągnie w sumie 1815 mm. Model zyska też 49 mm długości, dając w efekcie długość całkowitą 4730 mm. Natomiast jego wysokość wyniesie 1425 mm, czyli o 5 mm mniej niż dotychczas. Dodatkowo, rozstaw osi ma być dokładnie taki, jak we flagowym coupé Lexusa – LC. Inżynierowie uzyskali w ten sposób mniejszy przedni i tylny zwis.

Lexus IS 300h F Sport (fot. mat prasowe)
Lexus IS 300h F Sport (fot. mat prasowe)

Lexus IS F

Dodatkową gratką dla licznych polskich fanów Lexusa IS są przecieki na temat jego nowej, wyczynowej  wersji. Według doniesień, tak jak Lexus LC F, ma on być napędzany czterolitrowym silnikiem V8 twin turbo.

Źródło: Motoblog by Complex PR

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus Design Event 2018 na mediolańskim tygodniu designu

Lexus przoduje jako pionier w dziedzinie designu samochodów osobowych, dlatego nie dziwi...
Czytaj wiecej