Lexus LC 500 Convertible już w Polsce. Gdzie go zobaczymy?

Lexus LC 500 Convertible, fot. Lexus Polska
Lexus LC 500 Convertible, fot. Lexus Polska
Nowy model Lexusa wciąż czeka na oficjalny debiut na europejskim rynku – to już bliżej niż dalej. Zanim jednak LC 500 Convertible trafi do sprzedaży, zawitał do Polski na małe tournée. Oto, gdzie i kiedy będzie można zobaczyć ten zjawiskowy kabriolet.

O istnieniu pierwszego modelu Lexusa z miękkim, składanym dachem wiemy od półtora roku. Koncepcyjny LC 500 Convertible zaprezentowano w styczniu 2019 podczas North American International Auto Show w Detroit. Samochód był olbrzymim zaskoczeniem, ale od początku trudno było zachować wobec niego obojętność. Wielu – w tym mnie – zdziwił fakt, że japońscy projektanci postanowili majstrować przy bryle idealnej flagowego coupé. Wraz z kolejnymi, technicznymi informacjami na temat kabrioletu coraz więcej osób zaczynało jednak rozumieć, że dla Japończyków rozwój nigdy się nie kończy. I dobrze.

LC 500 Convertible to wyzwanie, któremu bez wątpienia podołano

Od zjawiskowego coupé po wyjątkowy kabriolet (fot. materiały prasowe)
Od zjawiskowego coupé po wyjątkowy kabriolet (fot. materiały prasowe)

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o technicznych aspektach, które stanowiły największe wyzwanie dla inżynierów Lexusa. Pracując nad wersją cabrio niemal doskonałego coupé, przede wszystkim musieli zachować jego charakter i nienaganną sylwetkę. Miękki dach to problem zarówno z powodu aerodynamiki, jak i większych problemów z wyciszeniem wnętrza. Brak sztywnego dachu wpływa też na całą strukturę nadwozia, więc i w tej kwestii trzeba było je przebudować. Inżynierzy i projektanci Lexusa udowodnili jednak, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Dzięki temu coupé o sportowym zacięciu zyskało nie tylko nową wersję, ale i szczyptę elegancji. W połączeniu z osiągami, które przecież pozostały równie imponujące, to gwarancja niezapomnianych wrażeń za kierownicą.

Na początku tego roku pierwszy egzemplarz Lexusa LC 500 Convertible poszedł pod młotek w domu aukcyjnym Barrett-Jackson. Jego cena to 2 000 000 dolarów. Kwota robi oczywiście wrażenie, stawiając samochód na równi z motoryzacyjnymi klasykami czy dziełami sztuki. Pieniądze przeznaczono na cele charytatywne, ale dla fanów motoryzacji nie to było najważniejsze. Takie działania upewniły nas bowiem w przekonaniu, że premiera jest tuż za rogiem. Fakt, że LC 500 Convertible trafi do sprzedaży, firma potwierdziła już w lipcu 2019 roku.

W ramach informacji prasowych, które z powodu wybuchu pandemii musiały zastąpić nam targi motoryzacyjne w Genewie, Lexus zapowiedział, że model trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Właśnie wkraczamy w etap ostatecznego odliczania, a jego częścią jest tournée Lexusa LC 500 Convertible po Polsce!

Eleganckie wnętrze Lexusa LC 500 Convertible, fot. Lexus Polska
Eleganckie wnętrze Lexusa LC 500 Convertible, fot. Lexus Polska

Firma daje nam możliwość zapoznania się z modelem jeszcze przed jego oficjalnym debiutem na rynku europejskim, zapraszając do swoich salonów. Tournée wystartowało wczoraj w Trójmieście, a przez kolejne tygodnie przemierzy cały nasz kraj. Od 13 do 21 lipca LC 500 Convertible będzie krążyć po Warszawie, odwiedzając kolejno salony: Lexus Warszawa-Radość, Lexus Warszawa-Wola, Lexus Warszawa-Żerań i Lexus Warszawa-Puławska. Później samochód zobaczymy w salonach: Lexus Łódź, Lexus Kraków, Lexus Katowice, Lexus Wrocław, Lexus Leszno, Lexus Poznań oraz Lexus Szczecin.

Autor artykułu
More from Damian Halik

SUV-y Lexusa kupiono w Europie już ponad 500 000 razy!

Koniec 2019 roku to pasmo ciekawych osiągnięć Lexusa. Kolejnym ważnym, wartym odnotowania...
Czytaj wiecej