W Barcelonie zabłysnął zjawiskowy Lexus LC 500h Matte

Lexus LC 500h Matte Prototype, fot. Lexus International
Lexus LC 500h Matte Prototype, fot. Lexus International
Mogliśmy już przywyknąć do niezwykle intensywnych, z miejsca sprawiających wrażenie agresywnej, sportowej maszyny, edycji specjalnych Lexusa LC. Najczęściej przybierały one odcienie koloru żółtego, przez co niedawno pokazany prototyp wyraźnie wybija się na tle poprzednich odsłon.

Flagowego coupé japońskiej marki w nowej wersji to oczywiście coś więcej niż przykuwający wzrok lakier. Lexus LC 500h Matte to innowacyjna kolorystyka i oryginalne struktury, będące kolejnym etapem rozwoju wyjątkowego designu marki. Prototyp został zaprezentowany podczas zeszłotygodniowego Barcelona International Motor Show 2019 i rozgrzał fantazje widowni. Skojarzenia z temperaturą nie są jednak przypadkowe – projektanci inspirowali się naturalnymi odcieniami…

Prototypowy Lexus LC 500h w kolorze Space Orange, fot. Lexus International
Prototypowy Lexus LC 500h w kolorze Space Orange, fot. Lexus International

Nasza nowa kreacja to kolejny przykład wysiłków marki na rzecz innowacyjności, tym razem pod postacią specjalnych kolorów z oryginalnymi teksturami.

– komunikat prasowy Lexus International

Spektakularny kolor lakieru, jaki wybrano dla nowego projektu, nazwano Space Orange, ponieważ odnajdziemy w nim tony, które pojawiają się podczas zachodu słońca. Kolor wykorzystano na karoserii, hamulcach oraz we wnętrzu samochodu. Wyjątkowość lakieru LC 500h Matte podkreśla jego matowe wykończenie, nadające mu charakteru, oraz detale wykończenia. Mowa o kontrastującym dachu z włókna szklanego, czarnych, półmatowych, dwudziestojednocalowych felgach oraz aktywnym spojlerze. Wewnątrz natomiast kolor Space Orange zobaczymy na kierownicy, panelach drzwi i desce rozdzielczej.

Deska rozdzielcza Lexusa LC 500h Matte, fot. Lexus International
Deska rozdzielcza prototypu z elementami w kolorze Space Orange, fot. Lexus International

Prototyp Lexusa LC 500h Matte – bo tym na razie jest zaprezentowane w Barcelonie nadwozie – mechanicznie nie różni się od wersji standardowej. Napędza go samoładujący się układ hybrydowy Multi-Stage Hybrid System oparty na trzyipółlitrowym, dwudziestoczterozaworowym silniku V6 DOHC z układem zmiennych faz rozrządu. Ta technologia umożliwia korzystanie z silnika elektrycznego bez ładowania akumulatora z zewnętrznej sieci. Bateria ładuje się za sprawą systemu odzyskiwania energii z hamowania oraz optymalizacji pracy silnika benzynowego. To natomiast sprawia, że napędzane nim coupé wyróżnia się wydajnością, niskim zużyciem paliwa oraz cichą pracą. W tym układzie Lexus LC 500h Matte rozwijałby moc 359 KM i rozpędzał się do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy.

Jedynym problemem jest fakt, że… Lexus nie zapowiedział jak na razie wprowadzenia LC 500h Matte do sprzedaży. Historia pokazuje jednak, że prototyp z Barcelony ma duże szanse, by prędzej czy później trafić do sprzedaży. Space Orange świetnie uzupełniłby szeroką gamę wyróżniających się kolorystycznie wersji limitowanych, które Japończycy regularnie wprowadzają do sprzedaży. Obok Structural Blue, Vibrant Flare Yellow czy Naples Yellow zdecydowanie brakuje intensywnie ciepłego odcienia. Czas pokaże, czy i tym razem Lexus nie rozczaruje fanów.

Lexus LC 500h Matte Prototype, fot. Lexus International
Lexus LC 500h Matte Prototype, fot. Lexus International
Autor artykułu
More from Damian Halik

“Oblivion Song” – nowy projekt twórcy “The Walking Dead”

Robert Kirkman nie zwalnia tempa. Jeden z najgłośniejszych twórców komiksów XXI wieku,...
Czytaj wiecej