LC Convertible najlepszym kabrioletem według Carwow

Lexus LC Convertible Regatta Edition
Lexus LC Convertible Regatta Edition, fot. Lexus International
Brytyjski serwis Carwow, specjalizujący się w testach i doradztwie motoryzacyjnym, rozdał niedawno swoje nagrody – 2021 carwow Awards. Wśród laureatów znalazł się Lexus LC Convertible, którego uznano za najlepszy kabriolet na rynku. Nie powinno to zresztą dziwić, gdyż trudno znaleźć realną konkurencję dla tego wspaniałego pojazdu.

O LC Convertible pojawiało się wiele tekstów i – choć różne tematycznie – wszystkie były zgodne co do jednego: to piękny samochód. Kabriolet stworzono na bazie modelu LC 500, który już sam w sobie był wspaniałym i chwalonym przez wszystkich sportowym coupé. Miałem zresztą okazję testować te model przez pewien okres kilka lat temu i byłem w nim absolutnie zakochany. Oczywiście miało to związek z pięciolitrowym silnikiem V8, ale również z całym projektem.

LC zachwyca bowiem swoją sylwetką, stylistyką i wykonaniem oraz zastosowanymi w nim technologiami. Wszystko to sprawia, że wciąż, gdy ktoś pyta mnie o samochody, które mi się najlepiej prowadziło, na liście zawsze pojawia się LC 500. W momencie, kiedy Japończycy wypuścili wersję tego modelu ze składanym miękkim dachem, miłość odżyła. Nie sądziłem, że ten samochód może być jeszcze piękniejszy, ale jednak się to Lexusowi udało.

Lexus LC 500 Convertible (fot. materiały prasowe)
Lexus LC 500 Convertible (fot. materiały prasowe)

Cieszy mnie niezmiernie, że moje subiektywne odczucia nie są jedyną pochwałą dla najnowszego kabriolet Lexusa. Brytyjski serwis Carwow kilka tygodni temu opublikował swoją recenzję LC Convertible. Niemal jednomyślnie oznajmiono w niej, że jest to najlepszy kabriolet dostępny na rynku. Co znaczy najlepszy? Że ma powalającą stylistykę, doskonale brzmiący silnik i znakomicie się prowadzi, a przy tym posiada bogate wyposażenie. Być może nie brzmi to przekonująco, bo przecież można by tak napisać o wielu kabrioletach marek premium. Gwarantuję jednak, że LC Convertible będzie jednym z nielicznych, za którym ludzie faktycznie będą się na ulicach oglądać.

Wyróżnienie oparte o rzetelny test

Mimo zachwytów Carwow zwróciło również uwagę na kilka minusów, które pojawiły się w tym samochodzie. Pierwszym z nich jest miejsce na nogi dla pasażerów tylnej kanapy – a właściwie jego brak. Już wersja coupé nie posiadała tego miejsca za wiele, ale nie ma co się oszukiwać – niewiele osób kupuje kabriolet, by wozić pasażerów z tyłu. W przypadku Lexusa tylna kanapa służy bardziej do rzucenia na nią małej torby lub kurtki. Czy jest w tym coś złego? Nie, choć zrozumiałe, że niektórzy woleliby mieć możliwość zabrać na przejażdżkę dodatkowych pasażerów.

Drugą rzeczą, jaką Carwow wytknęło LC Convertible, jest system info-rozrywki. Cóż, to jest niestety przypadłość praktycznie wszystkich Lexusów, system ten jest bowiem wizualnie dość archaiczny, przez co bywa nieintuicyjny i niewygodny w użytkowaniu. W ostatnim roku sytuacja się jednak poprawiła. Lexus w swoich modelach zaczął m.in. oferować obsługę Apple CarPlay i Android Auto, więc automatycznie zarządzanie multimediami przestało być tak wielkim problemem.

Eleganckie wnętrze Lexusa LC 500 Convertible, fot. Lexus Polska
Eleganckie wnętrze Lexusa LC 500 Convertible, fot. Lexus Polska

Poza powyższymi wadami Lexus LC Convertible uznano za samochód, w którym bezsprzecznie można się zakochać. 2021 carwow Awards w kategorii najlepszy kabriolet nie jest więc zaskoczeniem. Wspaniały design, jakość wykonania i dbałość o detale to rzeczy, za których sprawą nigdy nie mogę się na to auto napatrzeć.

Warto wspomnieć, że w plebiscycie 2021 carwow Awards doceniono też siostrzaną markę Lexusa. Toyota otrzymała w sumie trzy wyróżnienia: standardową wersję Yarisa uznano za najlepszą małą hybrydę, natomiast Toyotę GR Yaris za najlepszy hot hatch (usportowiony hatchback) oraz samochód roku.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Premiera nowego Bonda przełożona na listopad

Nie, to nie jest 1 kwietnia. Na miesiąc przed zaplanowaną premierą dowiedzieliśmy...
Czytaj wiecej