Lexus LC Convertible – premiera tuż za rogiem!

Nowy Lexus SC Convertable
Jeżeli ktoś myślał, że w tym roku już nie usłyszymy o nowym modelu marki Lexus czyli LC Convertible, to był w bardzo dużym błędzie. Wiele wskazuje na to, że już niebawem odbędzie się oficjalna premiera tego modelu.

Lexus potwierdził wprowadzenie LC Convertible w lipcu tego roku na Goodwood Festival of Speed. Wiele było jeszcze wtedy niewiadomych; nie mogliśmy podziwiać auta w pełnej krasie, nie znaliśmy specyfikacji technicznej i oczywiście samej daty premiery. Pomimo tego, że wciąż jeszcze kwestie te nie zostały w pełni rozstrzygnięte, to wiele wskazuje na to, że możemy już śmiało przypuszczać, kiedy dokładnie samochód zostanie zaprezentowany oraz co zobaczymy (i usłyszymy) pod maską.

nowy model Lexus LC Convertible

Model LC Convertible przypalano w wersji produkcyjnej, podczas nagrywania materiałów wideo na ulicach Los Angeles. Dlaczego tam? Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się Los Angeles Auto Show, gdzie (najprawdopodobniej) właśnie zaprezentowane zostanie nowe dziecko Lexusa. W „przyłapanym“ egzemplarzu, czarne przednie logo oraz brak dodatkowego oznaczenia na boku pozwalają sądzić, że pod maską znalazła się wolnossąca jednostka V8 o pojemności pięciu litrów, znana z Lexusa LC 500. Jeżeli samochód faktycznie zostanie zaprezentowany w Los Angeles, to do sprzedaży trafi najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Nie zostało również potwierdzone, jaki dach będzie mial Lexus LC Convertible – miękki czy twardy? Wszędzie gdzie widziano ten model, miał on złożony dach, więc nie było jak tego potwierdzić. Jednak jeden z prototypów, który był widziany wcześniej, posiadał dach materiałowy, dlatego możemy się domyślać, że taki sam trafi do seryjnie produkowanego auta. Jeżeli tak się stanie, tym samym LC w wersji cabrio, będzie pierwszym Lexusem z materiałowym dachem w historii. Poprzednie modele marki z otwartym nadwoziem – model SC drugiej generacji oraz IS C – były wyposażone w sztywne dachy.

nowy model Lexus LC Convertible

W kwestii jednostek napędowych, to wszystko wskazuje na to, że LC Convertible będzie wyposażony w te same silniki, co wersja coupé. Naprawdopodobniej, obok wspomnianej wcześniej wolnossącej jednostki V8 o mocy ponad 460 KM w ofercie znajdzie się również odmiana hybrydowa z silnikiem V6 3.5 litra.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Kolejne sukcesy „Zimnej wojny”

Film, o którym słyszał niemal każdy, bo w kończącym się właśnie roku,...
Czytaj wiecej