Lexus LC ze składanym dachem już niebawem!

Lexus LC 500h (lexuspolska.pl)
Lexus LC 500h (lexuspolska.pl)
Mimo dużego powodzenia wśród klientów aut luksusowych, Lexusowi obecnie brakuje modelu w wersji z otwieranym dachem. Przecieki sugerują jednak, że taka sytuacja nie potrwa jednak długo.

Lexus LC to flagowe coupé japońskiej marki, które odniosło na rynku niebywały sukces. Tym bardziej cieszą doniesienia, że to właśnie ten model dostępny będzie niebawem w wersji cabrio. Pierwszy doniósł o tym magazyn Auto Express, który dotarł do dobrze poinformowanej osoby wewnątrz firmy. Choć prezes Lexus International, Yoshihiro Sawa, w rozmowie z dziennikarzami nie rozwiewa wszystkich wątpliwości, to zdecydowanie nie zaprzecza też tym rewelacjom:

Mam nadzieję, że kabriolet pojawi się już w najbliższej przyszłości. Wiemy, że taka jest potrzeba rynku samochodów luksusowych. Jak zawsze, sprawdzamy możliwości i technicznie jest to wykonalne

– prezes Lexus International Yoshihiro Sawa w wywiadzie dla Auto Express

Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)

Prezes Sawa dodał także, że japońska marka odchodzi obecnie od wizerunku producenta statecznych sedanów na rzecz transformacji w lidera oferty wyjątkowych modeli premium.

Źródło, do którego dotarli redaktorzy AC jest jednak mniej powściągliwe i twierdzi, że ostateczna decyzja o wprowadzeniu na rynek Lexusa LC ze składanym dachem już zapadła, a będziemy mogli zobaczyć na ulicach najwcześniej za 18 miesięcy. Maksymalny czas, jakiego Lexus będzie potrzebował na wyprodukowanie pierwszych egzemplarzy to dwa lata.

Redakcja Auto Express na łamach magazynu prognozuje , że gama napędów, z jakimi dostępna będzie nowa wersja Lexusa LC nie będzie różnić się od dotychczasowej. Klienci luksusowej marki będą mieli zatem do wyboru zarówno LC 500 – opcję konwencjonalną z silnikiem V8 z 10-biegową przekładnią automatyczną o mocy 477 KM i pojemności 5 litrów, jak i LC 500h – hybrydę z nową, 359-konną jednostką Multi Stage Hybrid System o średnim zużyciu paliwa 8 l/100km.

Lexus IS 250C © Lexus
Lexus IS 250C © Lexus

Przypomnijmy, że Lexus w przeszłości posiadał już w swojej ofercie modele w wersjach ze składanym, twardym dachem.  IS 250C z 2009 roku i SC 430 z roku 2001 odniosły niemały sukces i do dziś stanowią gratkę dla klientów rynku samochodów używanych.

Lexus SC 430 © Lexus
Lexus SC 430 © Lexus

Źródło: Motoblog by ComplexPR

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

DineART: kubizm, impresjonizm, Pop Art i kuchnia

Będą gorące nazwiska, merytoryczne dyskusje, degustacje i intrygujące show. Wszystko w duchu...
Czytaj wiecej