Terrane Khaki – nowa seria limitowana, nowe oblicze LC

Lexus LC 500 Terrane Khaki, fot. Lexus International
Lexus LC 500 Terrane Khaki, fot. Lexus International
Lexus po raz kolejny bierze udział w Pebble Beach Concours d’Elegance – i tym razem nie obyło się więc bez niespodzianki dla miłośników motoryzacji. Podobnie jak przed rokiem to właśnie podczas kalifornijskiej imprezy debiutuje nowa, limitowana edycja flagowego coupé marki, przy okazji nieco zaskakując.

W ubiegłym roku czerwień przestała być kolorem prędkości, a jej miejsce zajął złocistożółty, którym pokrywano zeszłoroczne edycje limitowane Lexusa LC… Japończycy postanowili jednak zaskoczyć, prezentując w Pebble Beach zupełnie nowe podejście do tematu! Oczywiście ani kolor, ani nawet kontrastujące z nim pasy pociągnięte przez środek maski i dachu nie dodają koni mechanicznych pod maską. Rzadko jednak twórcy tego typu samochodów decydują się na odcienie przywodzące na myśl szyk i elegancję. Nie ma natomiast wątpliwości, że właśnie takie skojarzenia budzi Terrane Khaki. To jawny hołd dla klasyki oraz próba zwrócenia jeszcze większej uwagi na detale, nad którymi pochylają się mistrzowie Takumi.

Profil Lexusa LC 500 Terrane Khaki, fot. Lexus International
Profil Lexusa LC 500 Terrane Khaki, fot. Lexus International

Terrane Khaki, przez niektórych nazywany też “zielenią nori”, to odcień kojarzący się z klasycznymi limuzynami z połowy ubiegłego wieku. Ten ekskluzywny kolor można już było zobaczyć między innymi na Lexusie UX, ale dla modelu LC na rok 2020 będzie to zupełna nowość. Już samo jego zastosowanie sprawia bowiem, że japońskie coupé wygląda znacznie bardziej szykownie, choć nie zapomina o swej sportowej naturze. Tę wyraźnie podkreślają 21-calowe felgi, ale i one zyskały na powadze dzięki zastosowaniu lakieru w dwóch stonowanych odcieniach.

Eleganckiemu wykończeniu na zewnątrz towarzyszy oczywiście także wyjątkowa tapicerka. Projektanci limitowanej serii na rok 2020 uznali, że najlepiej z Terrane Khaki będą się komponować odcienie brązu i beżu. Tutaj również zastosowano więc dwukolorowe materiały, łącząc skóry anilinowej balansującej między jasnym brązem (Bespoke Saddle Tan) a ciemnym bursztynem (Black Amber) uzupełniają ciemnobrązowe wstawki z Alcantary na drzwiach. Całość wieńczą wyjątkowe, laserowo ozdobione geometrycznymi kształtami listy progowe.

Lexus LC 500 Terrane Khaki, fot. Lexus International
Lexus LC 500 Terrane Khaki, fot. Lexus International

Jak zdążyliśmy się już przyzwyczaić, limitowane edycje Lexusa LC to przede wszystkim raj dla estetów. Poza nowymi elementami wizualnymi niewiele wiec zmieniono w świetnej konstrukcji tego modelu. Próżno więc wypatrywać mechanicznych nowości, a egzemplarze z serii limitowanej napędzą standardowo benzynowa V8 bądź hybrydowa V6. Lexus LC 500 Limited Edition 2020 poza Terrane Khaki można zamówić także w wariantach Graphite Black i Sonic Titanium. W europejskich salonach możecie wypatrywać ich już w październiku. Na razie nie wiadomo, ile sztuk będzie dostępnych na naszym kontynencie, ale będą to raczej dziesiątki niż setki. Dla porównania: mówi się, że w całych Stanach Zjednoczonych specjalnych LC na rok 2020 będzie tylko sto.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Koncepcyjny Lexus GXOR jak marzenie globtrotera

Luksus i jazda terenowa nie mają zazwyczaj po drodze, ale w głowach...
Czytaj wiecej