Lexus LC Yellow Edition: elektryzująca wersja luksusowego coupé

Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)
Model wielokrotnie nagradzany za design najwyższych lotów właśnie wzbogacił się o specjalną edycję w charakterystycznym, żywym kolorze.

Japoński producent samochodów postanowił wzbogacić wachlarz opcji dostępnych w ramach modelu LC o wersję Yellow Edition. Wspaniała linia wozu z jaskrawym lakierem Vibrant Flare Yellow jeszcze skuteczniej przyciąga wzrok. Inżynierowie dorzucili też spojler wysuwający się automatycznie po osiągnięciu prędkości 80 km/h. Emocjonujący wygląd nadwozia uzupełniają kute felgi ze stopów lekkich.

Lexus LC Yellow Edition - fotele (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition – fotele (fot. mat. prasowe)

Zamysłem designerów ewidentnie było, aby pierwsze wrażenie po zetknięciu się Lexusem LC Yellow Edition nie zbladło po zajęciu miejsca w samochodzie. Wnętrze prezentuje się więc nie mniej ciekawie. Mamy tu przewagę eleganckiej czerni, która na fotelach ustępuje białym obiciom ze skóry semi-anilinowej, na drzwiach zaś – żółtym akcentom alcantary, która pokrywa również podsufitkę. Jak to zwykle u Lexusa, jest też komfortowo – przednie fotele regulowane są elektrycznie w aż 10 kierunkach. Wnętrze nowej edycji LC producent wyposażył dodatkowo w wyświetlacz projekcyjny.

Lexus LC Yellow Edition - wnętrze z żółtymi elementami z alcantary (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition – wnętrze z żółtymi elementami z alcantary (fot. mat. prasowe)

Ale Lexus LC Yellow Edition to nie tylko odświeżony wygląd. Auto posiada pakiet Sport+ co oznacza, że o bezpieczeństwo i komfort jazdy zadba kilka sprawdzonych systemów. Lexus Dynamic Handling zatroszczy się o to, abyśmy w pojeździe czuli się stabilnie i pewnie. Do dyspozycji jest też układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu (VGRS, ang.: Variable Gear Ratio Steering) ze skrętnymi kołami tylnymi i niezależnym kątem skrętu kół przednich i tylnych. Pomocny będzie z pewnością także mechanizm różnicowy typu Torsen o ograniczonym uślizgu. Wszystkie te opcje stworzono po to, by w pełni cieszyć się z tego, co LC może z siebie dać.

Lexus LC Yellow Edition - wnętrze (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition – wnętrze (fot. mat. prasowe)

Yellow Edition dostępna będzie zarówno w wersji konwencjonalnej LC 500 z silnikiem wolnossącym V8 o mocy 464 KM i automatyczną, 10-biegową przekładnią, jak i hybrydowej LC 500h napędzanej przez jednostkę Lexus Multi Stage Hybrid System.

Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)

Japoński koncern najnowszą wersją LC planuje się pochwalić w październiku, podczas salonu samochodowego w Paryżu.

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

II Warszawski Festiwal Kulinarny: tam trzeba być!

W weekend 15-16 września w Wilanowie odbędzie się druga już edycja Warszawskiego...
Czytaj wiecej