Lexus LC z nagrodą Production Car Design of the Year 2016

Dwudziestoosobowe jury, w skład którego wchodzą najznakomitsi projektanci samochodów, przedstawiciele firm motoryzacyjnych i dostawcy, wybrało luksusowe coupe z shortlisty, przygotowanej przez Car Design News, organizatora konkursu.

Lexus zdeklasował konkurencję, a wśród niej: Bugatti, Land Rovera, Volvo czy Teslę. Jurorzy wybór LC na Production Car Design of the Year 2016, uzasadnili wiernym przeniesieniem koncepcyjnej wersji na piękny samochód, który wszedł do masowej produkcji. Podkreślono, że jest to rzadko spotykana rzecz w branży i należy to wyróżniać.

Tadao Mori, szef designerów Lexusa, nie krył, że LC był jednym z najtrudniejszych projektów marki, pod każdym możliwym względem. Ale efekt końcowy wynagradza wszelkie napotkane trudności. Charakter auta, jego stylistyka, wnętrze i osiągi potwierdzają, że nagroda zdecydowanie jest zasłużona.

Model koncepcyjny LF-LC, który ujrzał światło dzienne w 2012 roku, był punktem wyjścia, ale nie celem. Oznacza to, że platforma produkcyjna powieli wszelkie linie pierwowzoru, ale doda jeszcze więcej – przede wszystkim emocje. A tych nie brakuje, gdy zasiądzie się za kierownicą LC.

Jest to czwarta edycja konkursu, których nagrody – jako jedyne w branży motoryzacyjnej – przyznawane są przez topowych i niezależnych projektantów aut. Wyróżnienie wręczono 7 marca w Genewie, podczas wieczornej gali Car Design News.

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/lexus-lc-named-production-car-design-year/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Dolce&Gabbana przedstawia ekstrawaganckie zegarki inspirowane włoskimi operami

Makbet, Otello, Nabucco i Don Carlo - te dzieła Verdiego i prace...
Czytaj wiecej