Lexus Leszno nowym salonem japońskiej marki w Polsce

W Lesznie powstał nowy salon Lexusa, fot. Lexus Polska
W Lesznie powstał nowy salon Lexusa, fot. Lexus Polska
Wysoka jakość sprawia, że japońskie samochody cieszą się w Polsce olbrzymią popularnością, a to siłą rzeczy przekłada się na popyt. Jak bardzo? Rosnąca sprzedaż doprowadziła niedawno do uruchomienia kolejnego salonu Lexusa w Polsce.

Lexus Leszno to już jedenasta placówka marki nad Wisłą. Podobnie jak inne salony japońskiej firmy ma on oferować najwyższe standardy obsługi klienta. Na jego korzyść przemawia natomiast czas powstania oraz to, że podczas projektowania wykorzystano zupełnie nowe standardy. Stosując się do wytycznych Lexus Retail Concept 2020, w Lesznie stworzono przestrzeń, będącą jeszcze głębszym ukłonem w kierunku gości-klientów. Jak omotenashi wypada w polskim wydaniu?

Strefa obsługi klienta w salonie Lexusa w Lesznie, fot. Lexus Polska
Strefa relaksu w salonie Lexusa w Lesznie, fot. Lexus Polska

Omotenashi to japońska filozofia gościnności, którą Lexus promuje w swoich oddziałach na całym świecie. Dzięki temu klient w salonie może liczyć na unikalne doświadczeniu już po przekroczeniu progu drzwi. T zresztą zaledwie przedsmak zupełnie nowych doznań za kierownicą któregoś z wyjątkowych modeli marki. Każdy klient traktowany jest tak, jak gdyby był tym najważniejszym. Zadaniem personelu jest natomiast przewidzieć jego potrzeby i odpowiedzieć na nie. To podejście wyraźnie procentuje zresztą we wszelkich rankingach jakości obsługi klienta. Wystarczy wspomnieć niedawne Driver Power brytyjskiego magazynu “Auto Express”, gdzie Lexus wygrał w cuglach.

Wracając jednak do Leszna – co odróżnia tamtejszy oddział od tych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Łodzi czy Szczecinie? Przede wszystkim Lexus Leszno jest najnowocześniejszym z salonów marki (co oczywiście jest dość logiczne). Jego największą zaletą jest natomiast obecność wszystkich możliwych usług w jednym miejscu. Znajdziemy tu zarówno nowe, jak i używane samochody, dział odpowiedzialny za sprzedaż części zamiennych oraz serwis. Sam salon zgodnie z Lexus Retail Concept 2020 zachwyca też designem. Dodatkowo podzielono go na strefy, w których zostaniemy przyjęci w bardzo przyjaznych warunkach i obsłużeni niczym VIP-y, w zależności od naszych potrzeb.

Wnętrze salonu Lexus Leszno, fot. Lexus Polska
Wnętrze salonu Lexus Leszno, fot. Lexus Polska

Jeśli sami chce się przekonać, na czym polega omotenashi i jak wyglądają najnowsze standardy designu japońskich salonów, Lexus Leszno działa od poniedziałku do piątku między 9:00 a 17:00 oraz w soboty między 9:00 a 14:00. Placówka mieści się przy Alejach Marszałka Józefa Piłsudskiego 4, podobnie jak sąsiadujący z nim autoryzowany salon Toyoty, również należący do firmy Toyocar. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie oddziału.

Strefa relaksu w salonie Lexusa w Lesznie, fot. Lexus Polska
Strefa obsługi klienta w salonie Lexusa w Lesznie, fot. Lexus Polska
Autor artykułu
More from Damian Halik

Joaquin Phoenix może powrócić jako Joker (ale nie musi)

Zeszłoroczny "Joker" odniósł sukces, na jaki w Warner Bros. nie liczyli chyba nawet...
Czytaj wiecej