Lexus „Letters”: niezwykłe podziękowanie od Michaela Murphy’ego

Lexus Leters - logo Lexusa (Michael Murphy, Youtube @LexusVehicles)
Lexus Leters - logo Lexusa (Michael Murphy, Youtube @LexusVehicles)
Michael Murphy to uznany artysta poruszający się w obszarze sztuki perceptualnej, Specjalnie dla Lexusa, stworzył on niebanalną instalację.

Murphy to niekwestionowany pionier w dziedzinie sztuki wizualnej. Swoje dzieła nazywa perceptualnymi z uwagi na fakt, że skupiają się one przede wszystkim na doznaniach widza. W swoim bogatym portfolio artysta ma już prace dla wielu znanych marek, takich jak Nike, Air Jordan, TIME i Disney. Nadeszła kolej na Lexusa.

Artysta zdecydował się na niebanalne podejście do najnowszej kampanii marketingowej japońskiej marki samochodowej. Mając na uwadze fakt, jak wielką rewolucją na rynku samochodów luksusowych było pojawienie się Lexusa, postanowił przedstawić wizualnie najwyższą jakość obsługi i poziomu zadowolenia klientów. Inspiracją była dla niego Karta Lexusa – zbiór zasad i dobrych obyczajów, jakimi kierują się przedstawiciele marki w kontaktach z jej klientami. Dokument mówi między innymi o tym, aby dążyć do perfekcji, zawsze przekraczać oczekiwania klienta i niezmiennie okazywać mu swoje najwyższe zainteresowanie.

Lexus Leters - Lexus LS (Michael Murphy, fot: mat. prasowe)
Lexus Leters – Lexus LS (Michael Murphy, fot: mat. prasowe)

Michael Murphy z nadesłanych do dealerów listów z podziękowaniami zadowolonych klientów zdecydował się stworzyć origami, nawiązując tym samym do japońskich korzeni marki. Następnie, zawiesił kartki papieru pod sufitem sali wystawowej tworząc z nich niezwykłą, trójwymiarową instalację.

Może to się wydawać drobnostką, ale dla matki takie rzeczy są bardzo ważne. Moje trzyletnie dziecko zauważyło podejście pracownika Lexusa i powiedziało ‘On chciał wszystko sprawdzić, żebyśmy byli bezpieczni, prawda?’

 

Eric sam zaoferował, że przyjedzie mi pomóc zaraz po zamknięciu salonu.

– przykładowe listy klientów Lexusa wykorzystane w kampanii

 

Składanie i wieszanie origami zajęło rzemieślnikowi Lexusa aż 200 godzin, ponieważ pomyłka większa niż 1 milimetr nie wchodziła w grę. Precyzję i pieczołowitość procesu tworzenia oddaje wspaniały efekt końcowy: dwa tysiące zawieszonych cztery metry nad ziemią układanek origami o szerokości około 2,5 metra i długości około pięciu, które w zależności od kąta spojrzenia, układaja się w kształt nowej limuzyny LS lub logo Lexusa.

https://www.youtube.com/watch?v=yTaGSqreS5E

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus ES siódmej generacji już niebawem w Europie

Choć ze zdjęcia i teasera trudno wiele wywnioskować, a koncern pilnie strzeże...
Czytaj wiecej