Lexus LF-1 Limitless: design przyszłości luksusowych crossoverów

Lexus LF-1 Limitless - profil (mat. prasowe)
Lexus LF-1 Limitless - profil (mat. prasowe)
Filozofię designu Lexusa LF-1 Limitless nazwano molten katana, ponieważ wygląd samochodu zainspirowany został procesem wytapiania i wykuwania japońskich mieczy.

Opływowe kształty samochodu przywodzić mają na myśl płynny metal, a agresywne aspekty jego sylwetki – ostrze japońskiego miecza. Pojazd posiada mocną bryłę i długą maskę charakterystyczne dla wyczynowego sedana. Z drugiej strony jednak, jego wysokie nadwozie i funkcjonalność kojarzą się z wszechstronnością crossovera.

Wzrok przyciąga niesamowity, szklany dach pojazdu. Twórczy design Lexusa LF-1 Limitless stworzony ostał z myślą o rewolucji w projektowaniu luksusowych crossoverów.

Lexus LF-1 Limitless (mat. prasowe)
Lexus LF-1 Limitless (mat. prasowe)

Jak we wszystkich najnowszych samochodach Lexusa, także w LF-1 Limitless spotkamy się z grillem w kształcie klepsydry. Tutaj jednak element sprawia wrażenie, jakby klepsydra zaczynała się kształtować już z tyłu samochodu i gładko rozwijała ku przodowi, gdzie znajduje swoją kulminację. Grill uzyskał także bardziej trójwymiarowy wygląd i został wykończony okalającym go oświetleniem LED.

Kabina zaprojektowana została przez CALTY Design Research Inc. Już na pierwszy rzut oka widać, że stworzono ją z myślą o jak najwyższym komforcie każdego z pasażerów. Filozofią jaka przyświecała projektantom przy jej opracowywaniu była omotenashi – tradycyjna japońska gościnność.

Lexus LF-1 Limitless - wnętrze (mat. prasowe)
Lexus LF-1 Limitless – wnętrze (mat. prasowe)

Oświetlenie wprowadza w kabinie niesamowity nastrój. Zadbano o oto, aby jego wygląd pasował od wybranego trybu jazdy. Iluminację uzupełniono o różnokolorowe diody LED schowane za otworkami w drewnianych elementach drzwi. Wszystko to, aby osiągnąć relaksujący efekt rozgwieżdżonego nieba.

LF-1 Limitless wykorzystuje najnowsze technologie, a jednocześnie tworzy silną więź emocjonalną, zapewniając znakomite doznania zarówno kierowcy, jak i pasażerom

 -mówi Kevin Hunter, prezes CALTY Design Research Inc.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus LFA: Wymarzone auto Jeremy’ego Clarksona na sprzedaż!

Być może nie byłby to gorący news gdyby nie fakt, że aut...
Czytaj wiecej