Lexus LF-1 Limitless: design przyszłości luksusowych crossoverów

Lexus LF-1 Limitless - profil (mat. prasowe)
Lexus LF-1 Limitless - profil (mat. prasowe)
Filozofię designu Lexusa LF-1 Limitless nazwano molten katana, ponieważ wygląd samochodu zainspirowany został procesem wytapiania i wykuwania japońskich mieczy.

Opływowe kształty samochodu przywodzić mają na myśl płynny metal, a agresywne aspekty jego sylwetki – ostrze japońskiego miecza. Pojazd posiada mocną bryłę i długą maskę charakterystyczne dla wyczynowego sedana. Z drugiej strony jednak, jego wysokie nadwozie i funkcjonalność kojarzą się z wszechstronnością crossovera.

Wzrok przyciąga niesamowity, szklany dach pojazdu. Twórczy design Lexusa LF-1 Limitless stworzony ostał z myślą o rewolucji w projektowaniu luksusowych crossoverów.

Lexus LF-1 Limitless (mat. prasowe)
Lexus LF-1 Limitless (mat. prasowe)

Jak we wszystkich najnowszych samochodach Lexusa, także w LF-1 Limitless spotkamy się z grillem w kształcie klepsydry. Tutaj jednak element sprawia wrażenie, jakby klepsydra zaczynała się kształtować już z tyłu samochodu i gładko rozwijała ku przodowi, gdzie znajduje swoją kulminację. Grill uzyskał także bardziej trójwymiarowy wygląd i został wykończony okalającym go oświetleniem LED.

Kabina zaprojektowana została przez CALTY Design Research Inc. Już na pierwszy rzut oka widać, że stworzono ją z myślą o jak najwyższym komforcie każdego z pasażerów. Filozofią jaka przyświecała projektantom przy jej opracowywaniu była omotenashi – tradycyjna japońska gościnność.

Lexus LF-1 Limitless - wnętrze (mat. prasowe)
Lexus LF-1 Limitless – wnętrze (mat. prasowe)

Oświetlenie wprowadza w kabinie niesamowity nastrój. Zadbano o oto, aby jego wygląd pasował od wybranego trybu jazdy. Iluminację uzupełniono o różnokolorowe diody LED schowane za otworkami w drewnianych elementach drzwi. Wszystko to, aby osiągnąć relaksujący efekt rozgwieżdżonego nieba.

LF-1 Limitless wykorzystuje najnowsze technologie, a jednocześnie tworzy silną więź emocjonalną, zapewniając znakomite doznania zarówno kierowcy, jak i pasażerom

 -mówi Kevin Hunter, prezes CALTY Design Research Inc.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota Research Institute przyspiesza badania nad bezwypadkowymi samochodami

Toyota Research Institute to instytucja zajmująca się rozwojem systemu zautomatyzowanej jazdy Toyota...
Czytaj wiecej