Lexus LF-FC

Zjawiskowy Lexus LF-FC, czyli najnowszy koncepcyjny model japońskiego producenta to prawdopodobnie zapowiedź nowego Lexusa LS. Zdecydowanie jest na co czekać, bo jak udowadniają modele RC F czy LC500 auta Lexusa to w istocie sztuka nowoczesna.

Zjawiskowy Lexus LF-FC, czyli najnowszy koncepcyjny model japońskiego producenta to prawdopodobnie zapowiedź nowego Lexusa LS. Zdecydowanie jest na co czekać, bo jak udowadniają modele RC F czy LC500 auta Lexusa to w istocie sztuka nowoczesna.

Kim jest główny rywal BMW serii 7 i Mercedesa klasy S? Lexus nie boi się odważnej stylistyki i to może stanowić o jego sile. Japońska limuzyna ma 5300 mm długości, 2000 mm szerokości i 1400 mm wysokości. Muskularne nadwozie ma być wyrażeniem filozofii „L-finesse”, a elementem wpisującym go w aktualną stylistykę modeli jest oczywiście charakterystyczna osłona chłodnicy, a oprócz niej wąskie reflektory przednie i wloty powietrza w przednim zderzaku. Odważne linie, przetłoczenia, dynamika sylwetki – to wszystko sprawia, że luksusowe coupe wygląda wręcz imponująco.

Lexus LF-FC Lexus LF-FCLexus LF-FC

Nie mniej spektakularnie jest we wnętrzu limuzyny Lexusa. To elegancja i design na najwyższym poziomie. Utrzymane w stosowanych kolorach, przestronne i funkcjonalne tak najłatwiej je opisać. Tylna kanapa została zastąpiona dwoma fotelami. Na brak miejsca nie może narzekać nikt.

Lexus LF-FC Lexus LF-FC Lexus LF-FC

Z całą pewnością można spodziewać się, że jeśli LF-FC zamieni się w produkcyjną wersję LS to pod jego maską znajdzie się napęd hybrydowy. Niewykluczone też, że wzorem zaprezentowanego niedawno coupe LC 500h w przyszłości model będzie napędzany wodorem. W kwestii nowinek technologicznych na uwagę zasługuje hologram wyświetlany nad konsolą środkową. Już teraz dostępne hologramy do czasu premiery wersji produkcyjnej mają szansę stać się fabrycznym elementem aut.

Ten wyjątkowy koncept można bliżej obejrzeć na filmie:

Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Najbardziej "poruszający" prezent

Z pewnością wywoła wypieki na twarzy.
Czytaj wiecej