Co kryje się za nazwą Lexus LM? Tajemnicze posunięcia Lexusa w USA

2018 Lexus LF-1 Limitless (newsroom.lexus.eu)
2018 Lexus LF-1 Limitless (newsroom.lexus.eu)
Wszytko wskazuje na to, że ci, którzy po styczniowej premierze koncepcyjnego Lexusa LF-1 Limitless na wystawie w Detroit zapragnęli ujrzeć na ulicach produkcyjną wersję tego cacka, nie zawiodą się.

Japoński producent zarejestrował właśnie w amerykańskim urzędzie patentowym dwie tajemnicze nazwy: LM 350 i LM 300h. Według przeważającej liczby branżowych mediów oznacza to, że na linię produkcyjną wkroczy niebawem auto wzorowane na koncepcyjnym Lexusie LF-1 Limitless, który na gościach targów motoryzacyjnych w Detroit zrobił piorunujące wrażenie. Większość motoryzacyjnych źródeł podaje rok 2021 jako najbardziej prawdopodobną datę premiery produkcyjnej wersji flagowego crossovera luksusowej marki. Oficjalnego potwierdzenia ze strony Lexusa na razie niestety brak. Mimo to, po analizie krótkiego, acz treściwego stwierdzenia, które w Detroit padło z ust ówczesnego szefa Lexus USA, Jeffa Brackena:

Musimy zbudować ten samochód

ten trop wydaje się całkiem wiarygodny.

Co wiemy na pewno?

2018 Lexus LF-1 Limitless (newsroom.lexus.eu)
2018 Lexus LF-1 Limitless (newsroom.lexus.eu)

Na pewno nie wiemy nic – producent nie chce na razie uchylić nawet rąbka tajemnicy. Po pierwszej literze oznaczenia możemy jednak spodziewać się, że auto zaliczane będzie do tak zwanych flagowych modeli japońskiej marki. Oznacza to, że zaprojektowane zostanie z myślą o najbardziej majętnych klientach Lexusa, a co za tym idzie, należeć będzie do najwyższego segmentu oferty. Jeśli producent konsekwentnie używać będzie dotychczasowej nomenklatury oznaczeń swoich samochodów, to nazwa LM 350 przypisana zostanie do wersji z 3,5-litrowym silnikiem V6 2GR-FKS. LM 300h zaś, wskazywałby naturalnie na hybrydę, wyposażoną w czterocylindrowy silnik rzędowy Dynamic Force A25A-FXS z pojemnością skokową 2,5 litra.

Japoński koncern nie ujawnia na razie żadnych szczegółów na temat modelu LM, dlatego fanom koncepcyjnego LF-1 Limitless pozostaje jedynie snucie domysłów oraz trzymanie kciuków za rychłe pojawienie się na ulicach produkcyjnej wersji fenomenalnego crossovera.

2018 Lexus LF-1 Limitless (newsroom.lexus.eu)
2018 Lexus LF-1 Limitless (newsroom.lexus.eu)

Źródło: Motobog by Complex PR

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Design Award 2018: Lexus (ponownie) mecenasem sztuki

Lexus od dawna kojarzy się z nowatorskimi rozwiązaniami i niesamowitym designem. Marka...
Czytaj wiecej