Lexus LS – zajrzyj do środka

Debiutując na ostatnich targach motoryzacyjnych, piątej już generacji flagowy sedan LS, ujawnił swoje wnętrze. Kabina wyraża komfort, estetykę i kunszt w interpretacji japońskich tradycji w kontekście projektowania wnętrza pojazdu. Jest innowacyjne i luksusowe pod każdym względem.

Horiguchi Kiriko to wyjątkowy zakład, który od kilku pokoleń pielęgnuje japońską tradycję ręcznego projektowania, cięcia i hartowania szkła. Rękodzieło powstaje w szlachetnym krysztale z misternie wykonanymi wzorami, które wcześniej opuszczają deskę kreślarską „Shuseki”, mistrza o najwyższym stopniu wtajemniczenia w tą sztukę.

Podobny proces twórczy, odbył się przy projektowaniu elementów tapicerki nowego LSa. To zupełnie nowy, wyższy poziom dbałości o detale i designerskich rozwiązań, z których znana jest marka. Inspiracją było origami. Oryginalnie to z papieru wykonano prototyp. Finalnie dostrzegamy trójwymiarowy wzór – czyli „L”, zwielokrotnione w skomplikowanym motywie, tworzącym całość. Szklane uzupełnienia zostały wyprodukowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, które skanują i powielają każdy detal. Wreszcie szkło było hartowane, uzbrojone by być wystarczająco trwałym dla kabiny samochodu.

Warto dodać, że fotele – przednie i tylnie – zawierają szereg funkcji regulujących ogrzewanie, masaż, klimatyzację, zasilanie czy wysuwane podnóżki. Zwiększony komfort jest wynikiem szerszego rozstawu osi.

Lexus po raz kolejny udowadnia, że skrupulatnie dobiera partnerów do współpracy przy najnowszych modelach. Wystarczy wymienić Yamahę, Marka Levinsona, wreszcie żaden egzemplarz nie przejdzie kolejnych etapów produkcji bez finalnej kontroli Mistrzów Takumi.

Źródło: https://lexusenthusiast.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Hamburg doczekał się filharmonii

Budowa trwała 10 lat, kolejne etapy budziły wątpliwości - jaki będzie efekt...
Czytaj wiecej