Lexus LS: dla tych, którzy potrafią docenić klasę

Lexus LS (www.lexus-polska.pl)
Lexus LS (www.lexus-polska.pl)
Jak co roku, czytelnicy portalu Interia.pl wybrali w plebiscycie MotoAs wyjątkowe auta, wyróżniające się z obecnych na rynku pod dziewięcioma względami. Najnowsza wersja flagowej limuzyny japońskiego producenta – Lexus LS – zdystansowała rywali w kategorii KLASA. 

Styl, Moc, Klasa, Rozsądek, Miasto, Na każdą drogę, Do pracy, Eco oraz Legenda – to kategorie w których zwycięskie modele wyłania co roku portal Interia.pl w swoim plebiscycie MotoAs. Jakkolwiek o większości wyników możnaby dyskutować, to wygraną w kategorii KLASA zupełnie nie jesteśmy zaskoczeni. Czytelnicy Interii docenili elegancki, nowoczesny design LS-a, wnętrze nastawione na bezkompromisowy komfort podróżnych oraz kunszt detali opracowywanych przez stojących najwyżej w hierarchii rzemieślników Lexusa mistrzów Takumi, odpowiedzialnych także są za każdą sztukę luksusowej limuzyny zjeżdżającą z produkcyjnej linii. To połączenie podziwianej na całym świecie kultury japońskiej z najnowszą technologią, z której również słynie Kraj Kwitnącej Wiśni.

Lexus LS - przód (www.autoguide.com)
Lexus LS – przód (www.autoguide.com)

Lexus LS to samochód dla wyjątkowych ludzi, którzy potrafią smakować życie, cieszyć się nim, doceniać jego pozytywne aspekty. Dzięki temu modelowi możemy połączyć luksus z napędem hybrydowym, który jest czysty, nie emituje cząstek stałych. Jest to najlepszy wybór na dzisiejsze czasy.

– Monika Małek, PR Manager Lexus Polska.

Nowa wersja Lexusa LS dostępna jest w dwóch opcjach napędu. Klienci do wyboru mają silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, o mocy 417 KM, pojemności 3,5-litra, i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm, a także hybrydę (359 KM), wyposażoną w 3,5-litrowy, wolnossący silnik V6, współpracujący z 10-biegową przekładnią automatyczną. Rozwiązanie to pozwala na równie sprawną zmianę biegów co przy skrzyniach dwusprzęgłowych, a jego zastosowanie jest pionierskie dla segmentu luksusowych limuzyn. W wersji hybrydowej LS rozpędza się do 100 km/h w 5,5 sekundy, napęd konwencjonalny zaś, pozwala na osiągnięcie tej prędkości już w 4,9 sekundy.

Lexus LS (autowizja.pl)
Lexus LS (autowizja.pl)
Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota SORA już niebawem na ulicach

Autobus elektryczny Toyoty zasilany jest wodorowymi ogniwami paliwowymi. Ten przyjazny środowisku pojazd...
Czytaj wiecej