Lexus LS: dla tych, którzy potrafią docenić klasę

Lexus LS (www.lexus-polska.pl)
Lexus LS (www.lexus-polska.pl)
Jak co roku, czytelnicy portalu Interia.pl wybrali w plebiscycie MotoAs wyjątkowe auta, wyróżniające się z obecnych na rynku pod dziewięcioma względami. Najnowsza wersja flagowej limuzyny japońskiego producenta – Lexus LS – zdystansowała rywali w kategorii KLASA. 

Styl, Moc, Klasa, Rozsądek, Miasto, Na każdą drogę, Do pracy, Eco oraz Legenda – to kategorie w których zwycięskie modele wyłania co roku portal Interia.pl w swoim plebiscycie MotoAs. Jakkolwiek o większości wyników możnaby dyskutować, to wygraną w kategorii KLASA zupełnie nie jesteśmy zaskoczeni. Czytelnicy Interii docenili elegancki, nowoczesny design LS-a, wnętrze nastawione na bezkompromisowy komfort podróżnych oraz kunszt detali opracowywanych przez stojących najwyżej w hierarchii rzemieślników Lexusa mistrzów Takumi, odpowiedzialnych także są za każdą sztukę luksusowej limuzyny zjeżdżającą z produkcyjnej linii. To połączenie podziwianej na całym świecie kultury japońskiej z najnowszą technologią, z której również słynie Kraj Kwitnącej Wiśni.

Lexus LS - przód (www.autoguide.com)
Lexus LS – przód (www.autoguide.com)

Lexus LS to samochód dla wyjątkowych ludzi, którzy potrafią smakować życie, cieszyć się nim, doceniać jego pozytywne aspekty. Dzięki temu modelowi możemy połączyć luksus z napędem hybrydowym, który jest czysty, nie emituje cząstek stałych. Jest to najlepszy wybór na dzisiejsze czasy.

– Monika Małek, PR Manager Lexus Polska.

Nowa wersja Lexusa LS dostępna jest w dwóch opcjach napędu. Klienci do wyboru mają silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, o mocy 417 KM, pojemności 3,5-litra, i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm, a także hybrydę (359 KM), wyposażoną w 3,5-litrowy, wolnossący silnik V6, współpracujący z 10-biegową przekładnią automatyczną. Rozwiązanie to pozwala na równie sprawną zmianę biegów co przy skrzyniach dwusprzęgłowych, a jego zastosowanie jest pionierskie dla segmentu luksusowych limuzyn. W wersji hybrydowej LS rozpędza się do 100 km/h w 5,5 sekundy, napęd konwencjonalny zaś, pozwala na osiągnięcie tej prędkości już w 4,9 sekundy.

Lexus LS (autowizja.pl)
Lexus LS (autowizja.pl)
Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota Century: limuzyna warta japońskiego cesarza

Cesarz Akihito będzie musiał zastanowić się nad zmianą swojej ulubionej limuzyny. Zdecydowanie...
Czytaj wiecej