Lexus LY 650: będzie produkcyjny jacht od Japończyków!

Lexus LY 650, zdj. lexusnews.eu
Lexus LY 650, zdj. lexusnews.eu
Po kilkunastu miesiącach od premiery koncepcyjnego modelu Lexus Sport Yacht, japoński koncern przedstawił światu wersję produkcyjną swojej luksusowej łodzi.

Firma Lexus od dawna demonstruje swoją obecność w obszarach wykraczających poza działalność tradycyjnych firm motoryzacyjnych, wprowadzając ideę marki „Experience Amazing” między innymi do filmu, kuchni czy designu. W tym roku w koncern zdążył już objąć mecenat nad prestiżowym kulinarnym wydarzeniem Lexus Hybrid Cuisine, które odbyło się w Warszawie, a także nad Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Wenecji. 2018 rok to także światowy konkurs Lexusa dla młodych talentów z dziedziny designu, który przyznał zdolnym laureatom spore granty pieniężne na realizację zaprezentowanych w nim pomysłów.

Jak się okazuje, to jeszcze nie koniec niespodzianek przygotowanych przez Japończyków w tym niezwykle pracowitym dla nich okresie….

Lexus LY 650, zdj. lexusnews.eu
Lexus LY 650, zdj. lexusnews.eu

Po zaledwie kilkunastu miesiącach od entuzjastycznie przyjętej premiery koncepcyjnego modelu Lexus Sport Yacht z początku 2017 roku, koncern przedstawił światu wersję produkcyjną swojej luksusowej łodzi. Choć różni się ona znacznie od pierwotnego konceptu, zachowuje jego najbardziej atrakcyjne cechy.

Lexus LY 650 zdj. lexusnews.eu
Lexus LY 650 zdj. lexusnews.eu

Jacht o nazwie LY 650 zaprojektowany został zgodnie z kierunkiem stylistycznym, o nazwie L-finesse, który obrano już w trakcie tworzenia flagowych samochodów marki, na które składają się limuzyna LS, SUV LX oraz coupé LC. Wymogi, jakie spełniać ma design wszystkich modeli Lexusa zakwalifikowanych tej grupy są trzy: przewidywanie oczekiwań, przenikliwa prostota oraz intrygująca elegancja. A seryjny jacht luksusowej marki już wkrótce ma do nich dołączyć.

Wersja produkcyjna łodzi jest dłuższa od koncepcyjnej o około 7,2 metra, co daje w sumie prawie 20 metrów. Na jej pokładzie znalazło się więc miejsce na aż sześć sypialni oraz 3 salony.

Lexus LY 650 - wnętrze, zdj. lexusnews.eu
Lexus LY 650 – wnętrze, zdj. lexusnews.eu

Wzrok przyciągają silnie zarysowany kadłub, wyrafinowane krzywizny wokół pokładu oraz wyraźnie zaznaczona rufa. Do produkcji, sprzedaży oraz serwisu luksusowych jednostek pływających, Lexus wybrał amerykańską Marquis-Larson Boat Group, której powierzono stworzenie modelu koncepcyjnego jachtu. O prestiżu MLBG świadczy fakt, że słynie ona z niewiarygodnie wykwalifikowanych szkutników, nierzadko mogących się pochwalić 30-letnim stażem pracy dla firmy.

Koncern postanowił zaprezentować wyśnioną wizję luksusowego stylu życia, w której jacht Lexusa rozszerza potencjał marki na przestrzenie oceanu.

– objaśnia genezę projektu wiceprezes Lexus International Shigeki Tomoyama.

Lexus LY 650 - tył, zdj. lexusnews.eu
Lexus LY 650 – tył, zdj. lexusnews.eu

Pierwszy egzemplarz luksusowego jachtu Lexus LY 650 powstać ma już w drugiej połowie przyszłego roku, premiera modelu zaś, ma odbyć się pod jego koniec.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus RX 450hL: rodzinnie i luksusowo zarazem

Geneva Motor Show już na półmetku, a my wciąż jeszcze nie pokazaliśmy...
Czytaj wiecej