Lexus na Milan Design Week 2016

Jak co roku w Mediolanie odbędzie się prawdziwe święto Designu. Milan Design Week, jest największą tego typu branżową wystawą na świecie. To prawdziwa uczta dla zmysłów: moda, wzornictwo, meble i wszystko co najpiękniejsze w świecie designu zebrane w jednym miejscu.

Jak co roku w Mediolanie odbędzie się prawdziwe święto Designu. Milan Design Week, jest największą tego typu branżową wystawą na świecie. To prawdziwa uczta dla zmysłów: moda, wzornictwo, meble i wszystko co najpiękniejsze w świecie designu zebrane w jednym miejscu. To również miejsce częstych pokazów i premier najbardziej renomowanych światowych nazwisk i marek.

To również wydarzenie, w które na stałe wpisał się już Lexus. Mowa tu o organizowanym od 2013 roku konkursie Lexus Design Award, który wspiera idee przyczyniające się do rozwoju społeczeństwa. Jest to możliwe dzięki młodym twórcom, których prace mają szansę przyczynić się do kształtowania naszej wspólnej, lepszej przyszłości. Czterech tegorocznych finalistów konkursu będzie miało okazję zaprezentować prototypy swoich projektów szerszej publiczności. W tym uznanym na całym świecie projektantom, którzy mogą pomóc w ich udoskonaleniu. To nie tylko ogromna szansa, ale i wyróżnienie.

Lexus_LFFC_1

Obecność Lexusa na Milan Design Week w ubiegłym roku zaowocowała sporym sukcesem. Wystawa „Lexus – A Journey of the Senses” w 2015 roku była jedną z najchętniej odwiedzanych, oraz otrzymała nagrodę “Most Entertaining”. W tym roku Lexus również zawita do Mediolanu. Tym razem odpowiadające za prezentację marki Studio Formafantasma interpretując na nowo główne zasady wzornictwa, kunsztu i technologii Lexusa stworzyło trzy częściową instalację będącą centrum prezentacji japońskiej firmy podczas wydarzenia:

  • “Lexus – An Encounter with Anticipation” interpretuje kluczowe elementy wzornictwa, kunsztu i filozofii Lexusa, oraz ich wykorzystanie w procesie projektowania i produkcji.
  • Prototypowy model wodorowej limuzyny LF-FC jako “Omotenashi” – tradycyjnej japońskiej gościnności. Jednej z podstawowych zasad jakimi kieruje się Lexus.
  • Współpraca z nagrodzonym gwiazdką Michelin szefem kuchni Yoji Tokuyoshi. Chef zainspirowany naturalną relacją wody i wodoru zaprezentuje własną, kulinarną interpretację technologii stosowanej przez Lexusa.
Studio Formafantasma to efekt współpracy designerów – Andrea Trimarchi oraz Simone Farrasin. Pierwszym etapem ich procesy projektowania była podróż do Japonii. Tam poznali nie tylko sekrety rzemiosła, ale także wszystkie elementy, które definiują Lexusa. Dzięki swoim doświadczeniom mogli stworzyć wystawę składającą się z trzech niezależnych przestrzeni.
Lexus_LFFC_2
„Tradycyjna japońska gościnność była bardzo inspirująca i tę część Japonii pokochaliśmy najbardziej. Naszym celem jest ukazanie życzliwości, gościnności oraz rzemiosła jako cech filozofii Omotenashi. Była ona podstawą wszystkich instalacji, które udało nam się stworzyć na tę wystawę.” wspomina Simone Farrasin.
Formafantasma
Wystawa “Lexus – An Encounter with Anticipation” odbędzie się podczas największych targów designu w przestrzeni Lexus – Torneria od 12 do 17 kwietnia 2016
Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na:
Lexus – An Encounter with Anticipation: lexus-int.com
Lexus Design Award: lexusdesignaward.com
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Rysunkowy design, czyli biżuteria zaprojektowana przez dziecko

rysunek dziecka może zdobić nie tylko lodówkę w rodzinnym domu. Może być...
Czytaj wiecej