Lexus NX w wersji Black już tego lata!

Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus w ubiegłym roku odświeżył popularnego SUVa NX. W tegoroczne lato posunął się jednak jeszcze dalej i, zachęcony sukcesem Lexusa RX i Lexusa CT, wzbogacił również i ten model o wersję Black.

Nowa wersja Lexusa NX została uzupełniona o designerskie wykończenie w wersji Black. Opcja ta dostępna będzie jedynie w pakiecie wyposażeniowym Elegance.

Z zewnątrz, jak zwykle w Lexusach, jako pierwszy przyciąga wzrok grill wraz z obramowaniem, wyjątkowo zaprojektowany w całości w kolorze czarnym. Osłonę chłodnicy w, tradycyjnym już, kształcie klepsydry, zdobią eleganckie, poziome listwy. Dodatkowo, wersja wzbogacona została o czarne obudowy bocznych lusterek oraz odlane z lekkich stopów 18-calowe koła, które podkreślają sportowy charakter samochodu. Kolorystyka kół uzależniona będzie od rynku, na którym model będzie sprzedawany.

Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)

Wersję Black wyróżniać będzie także sportowe wykończenie wnętrza. Kolorem przewodnim, jak sama nazwa wskazuje, będzie oczywiście czerń. Urozmaicono je o białe elementy wykładzin i tapicerki. Pokrycia foteli w wersji Elegance wykonano z tekstyliów, zaś w wersji Elegance z pakietem Tahra, ze skóropodobnej Tahary. Dodatkowo, dostępne są również akcenty w kolorze czarnym i Dark Rose. Elementy wykończenia w kolorze srebrzystym dostępne są dla każdej wybranej przez klienta opcji.

A co pod maską?

Lexusy NX w nowej, dynamicznej wersji Black dostępne będą w wersjach z w napędem hybrydowym (NX 300h) oraz z turbodoładowanym silnikiem benzynowym NX 300 (tylko w Europie Wschodniej).

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Agorafobiczny Podróżnik jedzie na Lanzarote!

Lexus to firma, która swoją innowacyjnością oraz zaangażowaniem w promowanie sztuki odbiega...
Czytaj wiecej