Lexus NX w wersji Black już tego lata!

Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus w ubiegłym roku odświeżył popularnego SUVa NX. W tegoroczne lato posunął się jednak jeszcze dalej i, zachęcony sukcesem Lexusa RX i Lexusa CT, wzbogacił również i ten model o wersję Black.

Nowa wersja Lexusa NX została uzupełniona o designerskie wykończenie w wersji Black. Opcja ta dostępna będzie jedynie w pakiecie wyposażeniowym Elegance.

Z zewnątrz, jak zwykle w Lexusach, jako pierwszy przyciąga wzrok grill wraz z obramowaniem, wyjątkowo zaprojektowany w całości w kolorze czarnym. Osłonę chłodnicy w, tradycyjnym już, kształcie klepsydry, zdobią eleganckie, poziome listwy. Dodatkowo, wersja wzbogacona została o czarne obudowy bocznych lusterek oraz odlane z lekkich stopów 18-calowe koła, które podkreślają sportowy charakter samochodu. Kolorystyka kół uzależniona będzie od rynku, na którym model będzie sprzedawany.

Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)

Wersję Black wyróżniać będzie także sportowe wykończenie wnętrza. Kolorem przewodnim, jak sama nazwa wskazuje, będzie oczywiście czerń. Urozmaicono je o białe elementy wykładzin i tapicerki. Pokrycia foteli w wersji Elegance wykonano z tekstyliów, zaś w wersji Elegance z pakietem Tahra, ze skóropodobnej Tahary. Dodatkowo, dostępne są również akcenty w kolorze czarnym i Dark Rose. Elementy wykończenia w kolorze srebrzystym dostępne są dla każdej wybranej przez klienta opcji.

A co pod maską?

Lexusy NX w nowej, dynamicznej wersji Black dostępne będą w wersjach z w napędem hybrydowym (NX 300h) oraz z turbodoładowanym silnikiem benzynowym NX 300 (tylko w Europie Wschodniej).

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Jak grill Lexusa LS 500 stał się dziełem sztuki

Poznaj historię, kryjącą się za splecionymi liniami motywu grilla Lexusa LS 500,...
Czytaj wiecej