Lexus odpowiada na pytanie: “jakie to uczucie?”

Lexus UX 300e, Lexus
Kadr z nowej reklamy Lexusa UX 300e, fot. Lexus
Choć końcówka roku to najczęściej czas odpoczynku i podsumowań, Lexus nie zwalnia tempa i wypuszcza nową, elektryzującą reklamę modelu UX 300e.

O nowym, w pełni zelektryfikowanym Lexusie i tym, dlaczego warto się nim zainteresować, pisaliśmy nie raz. Japońska marka, będąca największym na świecie innowatorem elektromobilności, wprowadza na kolejne rynki nowoczesny i długo wyczekiwany elektryczny model UX 300e. Nie ma wątpliwości, że do jego powstania wykorzystano całą wiedzę i technologie, które widoczne są w innych modelach Lexusa. W końcu mowa o firmie-pionierze, która od ponad dwudziestu lat rozwija napędy hybrydowe, a teraz wykonuje kolejny krok naprzód.

Już w wersji z napędem hybrydowym Lexus UX wzbudza wiele pozytywnych emocji. To auto po prostu sprawia, że od razu chciałoby się usiąść za jego kierownicą. Crossover kusi też, by sprawdzić, jak radzi sobie nie tylko w miejskich warunkach, ale i na weekendowych wyjazdach. Z UX 300e jest tak samo. Zresztą, każdy, kto miał okazję prowadzić którykolwiek z modeli Lexusa, wie, że prowadzenie samochodów tej marki to ogromna przyjemność. A jakie to dokładnie uczucie?

Kampania It’s How It Feels to nie tylko UX 300e

Nowy spot reklamowy Lexusa UX 300e jest częścią kampanii zatytułowanej It’s How It Feels. Ma ona na celu pokazać emocje, z którymi wiąże się prowadzenie pojazdu zgodnego ze standardami Lexus Electrified. Kampania skupia się na gamie modeli Lexusa, także tych z napędem hybrydowym, ale w centrum uwagi jest oczywiście w pełni elektryczny UX 300e. Jak prezentuje się nowy spot? Taka jak sam Lexus – emocjonująco.

Gdzie nagrano reklamę?

Lexus UX 300e, Lexus
Kadr z nowej reklamy Lexusa UX 300e, fot. Lexus

Reklamę nakręcono w Portugalii – na znajdującym się pod Lizboną torze wyścigowym Circuito do Estoril. Tor jest dobrze znany kibicom sportów motorowych, ponieważ był gospodarzem Grand Prix Portugalii w latach 1984-1996, gdzie można było podziwiać największe ówczesne gwiazdy tego sportu. Podczas kręcenia filmu, jesienią 2020 roku, wykorzystano umiejętności pięciu zawodowych kierowców przy zastosowaniu rygorystycznych środków bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

Człowiek za kółkiem

Krystian Godlewski, Lexus UX 300e, Lexus
Krystian Godlewski za kierownicą Lexusa UX 300e, fot. Lexus

Drugim – nie mniej ważnym niż sam samochód – bohaterem jest człowiek, który go prowadzi. Jeśli chodzi o najnowszą reklamę Lexusa, to mamy tutaj polski akcent. Za kierownicą w pełni elektrycznego UX 300e usiadł aktor Krystian Godlewski, który znany jest między innymi z roli Groota (głosu użyczał mu Vin Diesel, ale to Polak wystąpił przed kamerami) w filmie Marvela “Strażnicy Galaktyki”.

Nie da się ukryć, że oglądając najnowszy spot reklamowy marki, czuć emocje, jakie wiążą się z prowadzeniem modelu UX i całej gamy innych modeli Lexusa. Aż chce się usiąść za kierownicą i samemu sprawdzić jakie to uczucie.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

(Nie)znajomi – idźmy do kina się zapoznać

Polska komedia, która jest zabawna? W dzisiejszych czasach to rzadkość, ale nie...
Czytaj wiecej