Lexus Performance Driving School 2019 ruszy niebawem

Grafika z Lexusem RC F promująca Lexus Performance Driving School 2019, fot. Lexus International
Grafika z Lexusem RC F promująca Lexus Performance Driving School 2019, fot. Lexus International
Mogłoby się zdawać, że ubiegłoroczna edycja szkoły jazdy wyczynowej Lexusa ledwo dobiegła końca, tymczasem Scott Pruett już zaprasza na Lexus Performance Driving School 2019. Legenda amerykańskiego motosportu po raz kolejny została ambasadorem cyklu. Kiedy szczęśliwcy spotkają mistrza?

Scott Pruett od dobrych kilku lat wspiera Lexusa swą wiedzą i doświadczeniem. Kierowca królujący na amerykańskich torach na przełomie lat 80 i 90. nie traci werwy, choć w marcu skończył 59 lat. Pomimo oficjalnego zakończenia kariery wyścigowej w 2018 roku, nie zrezygnował jednak ze swej misji dydaktycznej. Zresztą trudno się dziwić – przecież jedna z legend motosportu wciąż może wiele przekazać następnym pokoleniom kierowców! Właśnie dlatego po raz kolejny to właśnie on został ambasadorem Lexus Performance Driving School.

Ten program ma na celu podniesienie umiejętności jazdy dzięki spersonalizowanemu treningowi w różnych warunkach. Każdy uczestnik zakończy szkolenie, lepiej rozumiejąc ogólne zasady kontroli nad samochodem, zarówno pod kątem zachowania na drodze, jak i pokonywania zakrętów oraz umiejętnego hamowania. A wszystko to za kierownicą samochodu wyczynowego.

Działająca od czterech lat szkoła jazdy wyczynowej, w której swymi osiągami służą Lexusy GS F, RC F i LC 500, nie zwalnia tempa. Poprzednia edycja zakończyła się ledwie trzy miesiące temu w kalifornijskim Monterey. Chętni, by spróbować swoich sił za kierownicą potężnej maszyny, nie będą jednak musieli długo czekać na szanse. Amerykańska filia japońskiej marki ogłosiła, że nabór do Lexus Performance Driving School 2019 właśnie wystartował.

Lexus GS F na torze, fot. Lexus International
Lexus GS F na torze, fot. Lexus International

Kolejne – już czwarte – spotkanie miłośników adrenaliny ze sportowymi Lexusami rozpocznie się tam, gdzie zakończono poprzednie. I w tej kwestii czeka nas pewna zmiana. Dotąd zmagania w ramach Lexus Performance Driving School organizowano w różnych częściach kraju. Od sezonu 2019 kultowy tor Laguna Seca w Monterey stanie się jednak domem szkoły Lexusa. Nie zmieni się natomiast cel jej działania: zapewnienie uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Nadrzędne znaczenia ma natomiast podniesienie pod okiem światowej klasy instruktorów umiejętności jazdy w różnych warunkach.

Zajęcia w ramach czwartej edycji zmagań zaplanowano na: 24-26 maja, 2-4 sierpnia oraz 16-18 listopada. Zarówno ci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej, jak i chętni, by wciąż udział w wydarzeniu, więcej informacji znajdą u źródła. Zwłaszcza ci drudzy jak najszybciej powinni zgłosić się do organizatorów, dlatego zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę Lexus Performance Driving School.

Autor artykułu
More from Damian Halik

W kolekcji “Second Nature” Levi’s stawia na ekologię

Zmiany klimatyczne stają się coraz ważniejszym tematem – świadomość problemu rośnie zarówno...
Czytaj wiecej