Lexus potwierdza: światowa premiera nowego SUVa UX na targach w Genewie!

Lexus UX - oświetlenie tylnej klapy bagażnika (www.lexusnews.eu)
Lexus UX - oświetlenie tylnej klapy bagażnika (www.lexusnews.eu)
Już 6 marca kolejne Geneva Motor Show i po raz kolejny w pawilonie Lexusa kilka premier, wśród nich długo wyczekiwany UX, miejski, kompaktowy SUV.

Ale to nie jedyna atrakcja. W programie europejski debiut RX L – modelu z trzema rzędami siedzeń i koncepcyjnego LF-1 Limitless. Lexus zaprezentuje również specjalną edycję RC F z okazji dziesiątej rocznicy serii F.

RX to bestsellerowy SUV Lexusa, już wkrótce klienci będą mogli podróżować aż w siedem osób bądź przewozić nim wielkogabarytowe bagaże. Wydłużenie nadwozia aż o 110 mm pozwoliło na wszechstronną funkcjonalność przy zachowaniu stylowego profilu ulubionego crossovera.

Koncepcyjny LF-1 Limitless – po styczniowej premierze w Detroit czas na Europę.

Wracając do najgorętszego punktu w agendzie targów, premiery UXa. Pierwsze zdjęcia zdradzają podobieństwo do koncepcyjnego Limitlessa. Modele mają ten sam układ tylnych świateł w postaci trójwymiarowego paska i podobne nachylenie dachu. Patrząc na poniższe zdjęcia już wiemy, że w UX znalazł się nowy silnik ze stajni Lexusa – 250h. Konferencja prasowa, z wszystkimi wspomnianymi premierami, będzie transmitowana na żywo pod adresem: https://livestream.com/LexusInternational/geneva2018

Źródło: blog.lexus.co.uk 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Testując Lexusa GS F

Redakcja EXU Magazine zaprosiła dziesięciu przedstawicieli wolnych zawodów do przetestowania 6 modeli...
Czytaj wiecej