Lexus powraca do Wenecji

Kino i samochody to połączenie widoczne nie tylko w wielkich superprodukcjach. Motoryzacja jest obecna również na największych światowych festiwalach filmowych.

Marka Lexus wyraźnie stawia na to, by zachwycać ludzi swoimi produktami nie tylko na ulicach, ale również w kulturze. Coraz częściej możemy ich auta premium oglądać na ekranach kin, a także w ich okolicach. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się 76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji i Lexus już po raz trzeci z rzędu będzie oficjalnym partnerem tego wydarzenia.

Lexus na czerwonym dywanie

Wiąże się to oczywiście między innymi z tym, że to właśnie autami japońskiej marki na festiwalowy czerwony dywan, będą przyjeżdżali aktorzy, reżyserzy i inne największe osobistości światowego kina. Będziemy mogli zobaczyć takie modele jak Lexus LS, ES, RX oraz nowego Lexusa UX – pierwszego kompaktowego SUV-a z napędem hybrydowym w klasie premium. Oczywiście, wszystkie festiwalowe auta będą wyposażone w napęd hybrydowy.

Już po raz trzeci z rzędu Lexus jest sponsorem Festiwalu Filmowego w Wenecji. Najważniejszego festiwalu filmowego we Włoszech i jednego z najważniejszych na świecie. Potwierdza to, jak magia kina łączy się ze zdolnością Lexusa do wywoływania zachwytu za sprawą wiodącej na rynku technologii, jakości i kunsztownego rzemiosła. Nasze zaangażowanie w tego rodzaju inicjatywy i wydarzenia wpływa na ekskluzywność naszej marki, zgodnie z maksymą Experience Amazing.

Fabio Capano, dyrektor Lexusa we Włoszech.

Najstarszy festiwal

Przewodniczącą jury głównego konkursu festiwalu będzie argentyńska reżyserka Lucrecia Martel. W konkursie o Złotego Lwa powalczą „Oficer i szpieg”, najnowszy film Romana Polańskiego, „Joker” Todda Phillipsa, „The Laundromat” Stevena Soderbergha, „Marriage Story” Noaha Baumbacha, „Ad Astra” Jamesa Graya oraz „Wasp Network” Oliviera Assayasa. Honorowego Złotego Lwa za całokształt twórczości otrzymają hiszpański reżyser Pedro Almodóvar i brytyjska aktorka Julie Andrews

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży filmowej – jest to również najstarszy festiwal. To właśnie on rozpoczyna jesienny sezon festiwali i nagród, który w ziemie zakończy się wręczaniem Oscarów. Ubiegłoroczna 75. edycja była historyczna, bowiem pokazano na niej kilka filmów wyprodukowanych przez Netflixa. Najważniejszą nagrodę – Złotego Lwa – zdobył film “Roma“ w reżyserii Alfonso Cuaróna, który kilka miesięcy później wrócił do domu z kilkoma Oscarami. Nagrodę Srebrnego Lwa, otrzymał film “Faworyta” Yorgosa Lanthimosa, który również zdobył wiele nominacji w zeszłorocznej walce oscarowej.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Lexus LC 500 Convertible doceniony przez jury Women’s World Car of the Year

Najgłośniejsza zeszłoroczna premiera marki Lexus, model LC 500 w wersji cabrio, okazała...
Czytaj wiecej