Zjawiskowy Lexus RC 300h F-SPORT Black Edition

Na targi w Genewie Lexus przygotował kilka premier i niespodzianek. Wśród nich znalazła się unikatowa edycja RC 300h F-SPORT, podkreślająca swym mrocznym, dynamicznym wykończeniem wszystkie estetyczne zalety tego coupe.

Model Lexus RC 300h F-SPORT Black Edition na targach w Genewie uzupełniony został o nowy wymiar wizualny. Wygląd nowej edycji zainspirował tradycyjny tusz sumi, wykorzystywany w kaligrafii i japońskiej sztuce malarskiej.

Kaligrafia japońska (www.oyakata.com.pl)
(www.oyakata.com.pl)

Lexus RC 300h F-SPORT Black Edition na zewnątrz

LEXUS RC F-SPORT BLACK EDITION
(paultan.org)

Jak zwykle, uwagę przyciąga charakterystyczny grill w kształcie klepsydry a także, umieszczone po jego bokach, nowe, okrągłe przeciwmgielne światła LED. Elementy te zostały wykończone w kolorze ciemnego chromu. Japończycy jak zwykle przywiązali też dużą wagę do nadających estetyki szczegółów, takich jak obramowania okien ze stali nierdzewnej w kolorze czarnym i matowo-czarne wykończenie 19-calowych kół wykonanych lekkich stopów. Wysmakowane stylistycznie elementy nadwozia tworzą harmonijną całość z głęboką czernią lakieru Graphite Black.

Lexus RC 300h F-SPORT Black Edition wewnątrz

LEXUS RC F-SPORT BLACK EDITION - wnętrze (paultan.org)
(paultan.org)

Motywy wnętrza idealnie współgrają z kolorystyką i sylwetką samochodu. Znajdziemy tu elementy drewniane barwione tuszem sumi oraz czarną, skórzaną tapicerkę, której pazura dodają kontrastowe, pomarańczowe nici.

Pod maską Lexusa RC 300h F-SPORT Black Edition

Hybryda ta odznacza się niskim zużyciem paliwa (5 l/100 km) i zredukowaną emisją dwutlenku węgla (116 g/km). Na jednostkę składają się silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra i potężny silnik elektryczny, osiągające łączną moc 223 KM/164 kW. Inżynierowie Lexusa dołożyli wszelkich starań, aby samochód prowadziło się płynnie i dynamicznie zarazem .

Źródło: materiały prasowe

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Najbardziej pożądany kalendarz świata oficjalnie ma autora!

Kalendarz Pirelli od 1963 roku przebył długą drogę, ewoluując z narzędzia promocyjnego...
Czytaj wiecej