Lexus RC F GT: supersportowe auto już niedługo na ulicach!

Lexus RC F GT3 na torze Silverstone (fot. mat. prasowe)
Lexus RC F GT3 na torze Silverstone (fot. mat. prasowe)
Medialne przecieki i szpiegowskie zdjęcia z niemieckich dróg potwierdzają, że przygotowania do produkcji supersportowego samochodu Lexus RC F GT idą pełną parą.

Australijski portal Motor1.com donosi, że już niedługo do sprzedaży trafi mocniejsza wersja Lexusa RC F, opatrzona dodatkowo znakiem GT. Informacje te potwierdzają szpiegowskie zdjęcia z niemieckich dróg, gdzie testowany jest prototyp auta. RC F GT w zamyśle japońskiego producenta ma konkurować z takimi modelami, jak BMW M4 GTS. Nowa wersja ma zatem stanowić pomost pomiędzy produkcyjnym, sportowym Lexusem RC F, a osiągającym sukcesy na torach RC F GT3.

Wygląda na to, że znana ze standardowych modeli RC F i GS F, sprawdzona jednostka V8 o pojemności pięciu litrów, nie będzie na siłę zastępowana innym rozwiązaniem. Podobnie jak RC F, nowa wersja także otrzyma 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów. Nie oznacza to jednak, że zmieni się tylko wygląd nadwozia, a sam samochód nie będzie miał „kopa”. Wszystko wskazuje na to, że jego moc zwiększy się za sprawą innowacji, jakie producent ma zamiar wprowadzić w konstrukcji układu wydechowego. Ponadto zmniejszy się masa całkowita auta, która już w przypadku samochodu koncepcyjnego z 2016 roku była o 360 kilogramów niższa, niż w standardowej wersji F. Według japońskich inżynierów, pozwoli to na znacznie lepsze osiągi. Samochód zostanie wyposażony także w bardziej sportowe zawieszenie oraz potężniejsze hamulce, dzięki czemu odczucia kierowcy zbliżą się mocno do tych znanych z wyścigowych torów.

Lexus RC F GT3 na torze (fot. mat. prasowe)
Lexus RC F GT3 na torze (fot. mat. prasowe)

Lexus RC F dysponuje obecnie 463 koniami mechanicznymi mocy i 520 niutonometrami momentu obrotowego. Do setki rozpędza się w 4,5 sekundy. Poprawienie tych wyników kwalifikować będzie wersję F GT do kategorii samochodów supersportowych, nadających się zarówno na tor, jak i na drogę.

W przypadku tego typu luksusowych aut równie ważny co osiągi, jest ich dynamiczny wygląd. Tu też designerzy wprowadzili kilka modyfikacji, które powinny spodobać się miłośnikom szybkiej jazdy. Duża część nadwozia wykonana została z włókna węglowego, co widać zwłaszcza na dachu, progach i samej masce wozu. Ta, poprzecinana jest naturalnie wlotami powietrza. Tył samochodu zdobi duże skrzydło. Względem Lexusa RC F, nowa wersja zmieniła także światła i zderzaki.

Galerię zdjęć zakamuflowanego jeszcze Lexusa RC F GT znajdziecie tutaj.

Źródło: Motoblog by Complex PR

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

DineART: kubizm, impresjonizm, Pop Art i kuchnia

Będą gorące nazwiska, merytoryczne dyskusje, degustacje i intrygujące show. Wszystko w duchu...
Czytaj wiecej