Lexus RC F GT3 rozpoczyna sezon

6 kwietnia rozpocznie się nowy sezon wyścigów dla zespołu Emil Frey Lexus Racing. Pierwszy start w Zolder, w Belgii, gdzie dwa Lexusy RC F GT3 po raz pierwszy zaprezentują się na międzynarodowej arenie GT3.

To wyścig pucharu Sprint serii Blancpain GT.

Oficjalne otwarcie nowego sezonu odbyło się podczas otwarcia warsztatu w siedzibie zespołu w Safenwill. Szef zespołu Lorenz Frey przedstawił plany na ten rok.

Nazwiska niektórych kierowców zespołu znamy z poprzednich lat. Wśród nich tak doświadczeni jak: zwycięzca z Le Mans Stéphane Ortelli (Monako), były kierowca Formuły 1 Christian Klien (Austria), Niemiec Marco Seefried, Austriak Norbert Siedler, Markus Paltalla z Finlandii i Hiszpan Albert Costa Balboa, który z sukcesami jeździł Lexusem w ubiegłym roku.

„Miło przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu zobaczyć znajome twarze. Choć wyścigi serii Blancpain GT nie są dla nas nowością, starty w nich dwoma stosunkowo nowymi samochodami będą pewnym wyzwaniem. Szczególnie ekscytująco zapowiada się Sprint Cup, choć w zeszłym roku mieliśmy okazję spróbować swoich sił na Nürburgring. Zespół ma silną motywację, mamy świetnych kierowców i korzystamy z ubiegłorocznych doświadczeń. Nie możemy się doczekać pierwszego wyścigu” – komentuje start sezonu Lorenz Frey.

W serii wyścigów Blancpain GT wystawione będę dwa Lexusy RC F GT3, zarówno w pucharze Sprint, jak i Endurance.

Więcej informacji: http://www.emilfreyracing.com

Autor artykułu
More from Dominika Telega

EV C.A. Spirit – nowa spółka, która opracuje technologię dla samochodów elektrycznych

Toyota, Mazda i Denso - te trzy firmy wniosły kapitał do nowo...
Czytaj wiecej